Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

„Předávala informace." Ukrajinské tajné služby zadržely ženu, vyzradila polohu manželovy jednotky

Autor: ČTK - 
2. září 2022
17:06

Na východě Ukrajiny byla zadržena 31letá žena viněná z toho, že ruské vojenské zpravodajské službě vyzrazovala polohu vojenské jednotky svého manžela a vojenských objektů. Informovala o tom dnes ukrajinská Státní bezpečnostní služba (SBU).

Neozbrojená žena z Dněpropetrovské oblasti předávala informace o poloze vojenských budov či výzbroje na pozicích podél fronty v Doněcké a Záporožské oblasti, uvedla SBU na telegramu. Žena se podle zpravodajské služby ptala svého manžela na polohu jeho jednotky a dalších ukrajinských formací na frontě.

„Předávala informace, které obdržela prostřednictvím komunikačních aplikací, ruskému vojenskému zpravodajství, a to je využilo pro dělostřelecké a letecké údery,“ napsala SBU. „Činila tak přesto, že je provdaná za vojáka ozbrojených sil Ukrajiny a že spolu mají syna,“ dodala kontrarozvědka.

Agentura Reuters připomíná, že ukrajinské bezpečnostní služby se od začátku ruské invaze snaží narušovat a zatýkat síť ruských agentů. SBU jako hlavní ukrajinská civilní kontrarozvědka pravidelně oznamuje zadržení lidí, které považuje za špiony pracující pro Moskvu.

Video  Generál Šedivý pro Blesk o ukrajinské protiofenzivě: Přichází velký válečný obrat?  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa