Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Rusové na okupovaných územích mučí učitele a pálí knihy: Chtějí vymazat ukrajinskou kulturu a historii!

Autor: rix - 
19. srpna 2022
12:51

Na okupovaných ukrajinských územích se s blížícím se začátkem školního roku dějí podle ukrajinského ministra školství hotová zvěrstva. Rusové chtějí učební plán nastavit podle své ideologie a ukrajinské učitele mají mučit, aby se mu přizpůsobili! Jakékoli zmínky o ukrajinské historii nebo kultuře jsou ve školách na těchto územích zakázané. Prosazovat se má jen ruský výklad dějin. 

Podle deníku Daily Star ruští vojáci mučí učitele a pálí knihy ve snaze vymazat ukrajinské učební osnovy na okupovaném území. Britský deník o šílených podmínkách informoval na základě prohlášení ukrajinského ministra školství Serhije Škarleta. Rusové se údajně snaží lidem na okupovaných územích vnutit ruskou kulturu a způsob života. 

Ruský prezident Vladimir Putin prý využívá své vojáky k tomu, aby dětem vnutili ruský učební plán. V takových osnovách nemá být jediná zmínka o ukrajinské historii nebo kultuře. Má být zcela vymazána z učebních plánů.

Zvrácené praktiky potvrdil ukrajinský ministr školství. „Zatýkají v Chersonské oblasti za vyučování ukrajinských školních osnov a pálí ukrajinské knihy. Ve 21. století je to barbarství,“ zlobil se Shkarlet. Zmínil i to, že ukrajinské učitele Rusové prý mučí. „Naprostá surovost,“ dodal. 

A co víc, v okupovaných oblastech Záporožské a Chersonské oblasti se mají příští měsíc konat referenda o připojení těchto území k Rusku. Většina nezávislých odborníků má ale silné pochybnosti o regulérnosti těchto hlasování.

19:05
Dnes
!

Spojené státy poskytnou Ukrajině další balík vojenské pomoci v hodnotě 625 milionů dolarů (necelých 15,4 miliardy Kč), jeho součástí budou další zbraně a vojenská technika, včetně salvových raketometů HIMARS. Podle prohlášení Bílého domu to dnes americký prezident Joe Biden řekl při telefonátu se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.

V rozhovoru, kterého se účastnila i viceprezidentka Kamala Harrisová, Biden také zdůraznil, že Washington nikdy neuzná ruskou anexi ukrajinských území.

18:48
Dnes

Ukrajinské vedení dříve potvrdilo osvobození obcí Archangelske a Myroljubivka v Chersonské oblasti, připomněla agentura Unian a citovala mluvčího jižního velitelství ukrajinských sil, že situace na tomto úseku fronty „nabírá na obrátkách“.

Ukrajinská armáda v posledních dnech zaznamenala výrazný postup v okolí Lymanu na východě Ukrajiny a v Chersonské oblasti v jižní části země, uvedl dnes ve své pravidelné analýze situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW).

18:26
Dnes

Použití jaderných zbraní jakoukoliv zemí na světě by nezůstalo bez odezvy, řekl dnes britský ministr zahraničí James Cleverly. Ruského prezidenta Vladimira Putina podle agentury Reuters vyzval, aby přestal se strategickými omyly. „Putin se při rozhodovacím procesu dopustil příliš mnoha strategických omylů,“ řekl Cleverly. „Musíme dát jasně najevo, že tahle série strategických omylů musí přestat,“ dodal.

Zobrazit celý online

Video  Rusy na Krymu vyděsily exploze: Utíkali z pláží pryč.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa