Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Ukrajinka Taťána (70) odmítla Rusům vydat pas: Zlomili jí páteř a zbili tak, že ohluchla

Autor: rix - 
26. června 2022
12:47

Dobrovolnice Taťána Antonyuková (70) chtěla utéct z Rusy ovládaného Chersonu. Na kontrolním stanovišti ruským vojákům ale odmítla vydat ukrajinský pas. Došlo na brutální bití ze strany okupantů. Žena dopadla strašlivě, ve lvovské nemocnici jí museli operovat zlomenou páteř. Po úspěšné operaci už se alespoň dokáže postavit na nohy.

Až do května Taťána jasně odmítala okupovaný Cherson opustit. Přesvědčil ji až jeden z ukrajinských vojáků, který se bál o její bezpečnost. Společně se sousedy se tak stařenka vydala ven z města, když narazila na zátaras. Tam ji ruští vojáci okradli o všechny cennosti a chystali se jí sebrat i pas.

Toho se hrdá Ukrajinka odmítla vzdát. To se okupantům nelíbilo a nevinnou babičku zmlátili takovým způsobem, že jí zlomili páteř. Alespoň tak o otřesném případu informovali lékaři ze Lvova na svém facebooku. Jen zázrakem se jí podařilo ze spárů trýznitelů utéct.

Evakuačním vlakem dojela v těžkém stavu do Lvova, kde byla hospitalizována. Vyšetření potvrdilo zlomeninu páteře. Žena částečně ztratila sluch a bez vnější pomoci se nemohla pohybovat. Aby mohla Taťána vůbec začít chodit, museli jí lékaři voperovat speciální implantát. Její stav se pomalu zlepšuje a sama s odhodláním tvrdí, že už v nemocnici dlouho nepobude.

21:55
7. 8. 2022

Drazí čtenáři, pro dnešek opět s online přenosem o válce na Ukrajině končíme, pokračovat budeme zítra ráno. Přejeme dobrou noc.

21:53
7. 8. 2022

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že potenciální vyjednávání mezi Ruskem a Ukrajinou se konat nebudou, pokud budou okupanti v okupovaných oblastech schvalovat protiprávní referenda.

21:30
7. 8. 2022

Ukrajina hlásí exploze v hned několika regionech země. Tři výbuchy zaznamenali například lidé ve Vinnycké oblasti, informoval list The Kyiv Independent.

Zobrazit celý online

Video  Epické selhání ruských vojáků: Vystřelili raketu, která se jim vrátila a vybouchla.  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa