Sobota 20. srpna 2022
Svátek slaví Bernard, zítra Johana
Oblačno, bouřka 28°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Margarita (†8) nepřežila ruské ostřelování: Poslední polibek od zdrcené maminky

Autor: rix, ČTK - 
25. června 2022
16:26

Válka na Ukrajině rozpoutaná ruskou agresí si stále vybírá i ty nejnevinnější oběti. Jednou z nich je i teprve osmiletá dívka Margarita. Naposledy se s ní dojemně rozloučila její maminka. 

Ukrajinská dívenka zahynula při ostřelování vesničky Bezruki v Charkovském regionu. Nebohé dívce bylo teprve osm let a místní jí co nejdříve vystrojili důstojný pohřeb. Všemu musela přihlížet její maminka, která se se svou milovanou rozloučila posledním polibkem. 

Lidé na internetu jsou ze scény dojatí. „Je to srdcervoucí, vidět maminku, jak se naposledy loučí se svým ubohým dítětem,“ zoufala si na twitteru uživatelka Sofie. „Ať ta malá dušička odpočívá v pokoji a její maminka ať najde včas klid,“ napsal další z diskutujících. 

Situace na Ukrajině je mezitím stále napjatá. Ruská armáda v sobotu ráno ostřelovala vojenskou základnu v ukrajinském Javorivu blízko polské hranice, čtyři lidé při tom utrpěli zranění. 

Boje stále pokračují v některých oblastech Severodoněcku, informoval v noci generální štáb ukrajinské armády. V pátek přitom ukrajinské jednotky dostaly rozkaz se z téměř zcela zničeného města stáhnout, aby zabránily další ztrátám a přeskupily se.

23:02
19. 8. 2022

Vážení čtenáři, přejeme pro dnešek dobrou noc, další zprávy přineseme opět ráno.

22:51
19. 8. 2022

Navzdory ostřelování bylo na Ukrajině již sklizeno více než 23 milionů tun obilí. Jen v červenci shořelo na Ukrajině více než 70 000 hektarů obilí kvůli ruskému ostřelování.

22:50
19. 8. 2022

Lidé z Pokrovska v Doněcké oblasti se loučí u evakuačních vlaků do Lvova a Dněpru. Muži musí zůstat, odcházejí většinou jen ženy.

Zobrazit celý online

Video  Ukrajinky v Březí u Mikulova začaly vyrábět ozdobné krabičky na víno.  - Hynek Zdeněk
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa