Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Z cukrářky tankistkou! Maminka Taťána (23) se rozhodla bránit zemi proti okupantům

Autor: rix - 
13. června 2022
14:14

Když Rusové 24. února vtrhli na Ukrajinu, Taťáně Čubar se život doslova obrátil život na ruby. Ze šťastné cukrářky a maminky, která neměla příliš starostí, se stala odvážná tankistka! Na kontě už má několik kusů zničené ruské techniky. 

Jak na Twitteru informoval GolosUkrainy, máma od dvou dětí se rozhodla vzít osud do svých rukou a namísto úprku se vrhla vstříc proti ruským silám. Než začala v její zemi válka, živila se Taťána jako cukrářka. Sladkou práci ale vyměnila za kovový tank. 

K práci cukrářky se bohužel jen tak nevrátí. Situace v její rodné zemi je stále velmi napjatá. Ruské síly s podporou dělostřelectva zaútočily na centrum Severodoněcka a vytlačily z něj ukrajinské jednotky, uvedl ukrajinský generální štáb.V jihoukrajinských městech Cherson a Melitopol, která ovládají ruští vojáci, začalo vydávání ruských pasů místním obyvatelům.

22:05
21. 5. 2024

Vážení čtenáři, pro dnešek se loučíme. Čerstvé zprávy přineseme ve středu ráno, dobrou noc.

21:56
21. 5. 2024

Rusko dnes v reakci na to, že státy EU potvrdily shodu na tom, že výnosy z ruských aktiv zmrazených v Evropě budou využity k nákupu zbraní pro Ukrajinu a na rekonstrukci země, podle Reuters opakovaně varovalo Západ před důsledky. Jeho chargé d'affaires při EU Kirill Logvinov podle agentury TASS dnes varoval před nepředvídatelnými následky. „Jediná předvídatelná věc je, že v EU budou muset dříve či později vrátit naší zemi to, co bylo ukradeno,“ dodal.

21:34
21. 5. 2024

Mluvčí ukrajinského námořnictva Dmytro Pletenčuk podle agentury Reuters uvedl, že korveta Ciklon byla „posledním nosičem řízených střel“ se základnou na Krymu, který Rusko v rozporu s mezinárodním právem anektovalo v roce 2014. Podle ruského ministerstva obrany se plavidlo dostalo do bojové služby loni v červnu. Nikdy ale v aktivní službě nevyslalo řízenou střelu, tvrdil Pletenčuk.

Zobrazit celý online

Video  Tisíce Ukrajinských vojáků v zajetí. Babiš půjde před soud. A co se dělo po pohřbu Abrháma?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa