Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Jasno 20°C

Z cukrářky tankistkou! Maminka Taťána (23) se rozhodla bránit zemi proti okupantům

Autor: rix - 
13. června 2022
14:14

Když Rusové 24. února vtrhli na Ukrajinu, Taťáně Čubar se život doslova obrátil život na ruby. Ze šťastné cukrářky a maminky, která neměla příliš starostí, se stala odvážná tankistka! Na kontě už má několik kusů zničené ruské techniky. 

Jak na Twitteru informoval GolosUkrainy, máma od dvou dětí se rozhodla vzít osud do svých rukou a namísto úprku se vrhla vstříc proti ruským silám. Než začala v její zemi válka, živila se Taťána jako cukrářka. Sladkou práci ale vyměnila za kovový tank. 

K práci cukrářky se bohužel jen tak nevrátí. Situace v její rodné zemi je stále velmi napjatá. Ruské síly s podporou dělostřelectva zaútočily na centrum Severodoněcka a vytlačily z něj ukrajinské jednotky, uvedl ukrajinský generální štáb.V jihoukrajinských městech Cherson a Melitopol, která ovládají ruští vojáci, začalo vydávání ruských pasů místním obyvatelům.

6:09
Dnes

Výbuch u ukrajinského města Dnipro včera zasáhl dvoupatrový obytný dům a zranil nejméně 20 lidí, včetně pěti dětí, z nichž tři jsou ve vážném stavu. S odkazem na šéfa oblastní správy Serhije Lysaka smutnou statistiku upřesnila agentura Reuters. Agentura Ukrinform píše o ruském útoku.

23:01
3. 6. 2023

Prezident Volodymyr Zelenskyj kvýbuchu u města Dnipro na Telegramu uvedl, že k úderu došlo mezi dvěma obytnými domy. „Pod troskami jsou bohužel lidé. Rusko opět dokazuje, že je teroristickým státem,“ napsal.

22:59
3. 6. 2023
!

Výbuch u ukrajinského města Dnipro dnes zasáhl dvoupatrový obytný dům, zranil nejméně 13 lidí a další obyvatelé mohli být uvězněni pod troskami. S odkazem na šéfa oblastní správy to dnes uvedla agentura Reuters.

Mezi zraněnými jsou tři děti, uvedl Serhij Lysak na internetu. V místě severně od Dnipra zasahuje záchranná služba, zpod trosek se zatím podařilo vyprostit jednu osobu. „V obci Pidhorodne byl zpod trosek domu vytažen muž. Stále tam jsou lidé. Pátrací a záchranná operace pokračuje. Celkem bylo zatím zraněno 13 lidí. Tři z nich jsou děti. Jsou to děti ve věku 6, 11 a 15 let,“ řekl Lysak.

Téměř všichni zranění jsou v nemocnici ve středně těžkém stavu. Jedna osoba bude léčena ambulantně. Oběti mají poranění hlavy, střepiny v těle a pohmožděniny. Je jim poskytována veškerá potřebná pomoc, uvedl web Ukrajinska pravda.

Zobrazit celý online

Video  Tisíce Ukrajinských vojáků v zajetí. Babiš půjde před soud. A co se dělo po pohřbu Abrháma?  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

Video se připravuje ...
Další videa