Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Putin je možná po smrti a zastupuje ho dvojník, tvrdí britská tajná služba MI6

Autor: štt - 
29. května 2022
14:20

Britská tajná služba MI6 tvrdí, že Vladimir Putin je možná již po smrti a na veřejnosti jej zastupuje najatý dvojník. Již delší dobu se totiž spekuluje o horšícím se zdravotním stavu ruského vůdce.

List The Mirror uvádí, že při nedávných státnických vystoupeních mohl být použit dvojník. Možný důvodem je snaha utajit Putinovu smrt za účelem udržení moci a pořádku v zemi, která nyní vede vojenské tažení. V minulosti se objevily zvěsti, zda devětašedesátiletý prezident nemá rakovinu kůže.

Dále se mluví, že nedávná vystoupení v ruských médiích byla velmi pravděpodobně předem nahraná. Až za konspirační lze označit teorii, že během vystoupení na moskevské přehlídce ke Dni vítězství na začátku tohoto měsíce byl nahrazen dvojníkem.

Zpravodajské služby dále vychází z předpokladu, že Kreml již v minulosti zaměstnával dvojníky. „Putin je nyní velmi nemocný. Pokud zemře, bude jeho smrt týdny, ne-li měsíce utajována,“ sdělil novinářům tajný zdroj. Dále dodal, že Putin může být již dávno po smrti.

Ruský státník stojí v čele malé skupiny vysokých úředníků, kteří jsou mu zcela loajální. „Putinovi nejbližší spolupracovníci se obávají, že po oznámení jeho smrti by mohlo dojít ke kremelskému puči a ke stažení vojsk z Ukrajiny,“ vysvětluje dále.

Dále se má za to, že Putin si svou sportovní postavu dlouho udržoval díky používání steroidů. Před dvěma týdny jeden ruský oligarcha s úzkými vazbami na Kreml uvedl, že Putina „sužuje rakovina krve a před invazí na Ukrajinu podstoupil operaci“. Šéf ukrajinské vojenské rozvědky generálmajor Kyrylo Budanov tvrdí to samé.

8:26
Dnes

Ukrajinský štáb poznamenal, že u Doněcka se ruská vojska zaměřují na vytlačení ukrajinských jednotek na linii Siversk-Fedorivka-Bachmut. Přes tyto obce, ležící paralelně s hranicí Doněcké a Luhanské oblasti, vede silnice, připomněla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

U Charkova se ruské síly snaží nedovolit ukrajinským jednotkám přejít do útoku. U obce Prudjanka, ležící mezi Charkovem a hranicí s Ruskem, „ukrajinští vojáci rozhodně potlačili nepřátelský pokus o útočné akce“, hlásí ukrajinský štáb.

8:02
Dnes

Dobytí Lysyčansku, a tím i celé Luhanské oblasti, mezitím potvrdily i americký Institut pro výzkum války (ISW) a britské ministerstvo obrany. To s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky uvedlo, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku a pravděpodobně ustoupily do předem připravených obranných postavení. Rusko se nyní podle Londýna téměř jistě soustředí na dobytí Doněcké oblasti, jejíž velká část zůstává pod kontrolou ukrajinských sil. Za „velmi nepravděpodobné“ pokládá, že by se v nadcházejících týdnech změnil dosavadní vyčerpávající způsob bojů o Donbas.

7:45
Dnes

Reuters: Evropská investiční banka si klade za cíl získat pro Ukrajinu 100 miliard eur. Banka  navrhne investici ve výši 104,3 miliardy dolarů na obnovu Ukrajiny na dnešní konferenci o obnově Ukrajiny ve Švýcarsku, uvádí agentura Reuters.

Zobrazit celý online

Video  Velvyslanec Ukrajiny v ČR pro Blesk o ruské brutalitě a genocidě: Zbraně budeme potřebovat ještě dlouho  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa