Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Blonďatá zpěvačka Kamalija práskla manžela-miliardáře: Ukrajině daroval dvě stíhačky!

Autor: rc - 
25. května 2022
19:33

Válkou zmítanou Ukrajinu prý aktivně podporuje pákistánský milionář Mohammad Zahúr (66). Jeho manželka Kamalija (44), která z ní pochází, prozradila, že armádě poskytl dvě bojové stíhačky! Její manžel chtěl svůj dar uchovat v tajnosti, ale zpěvačka o jeho pomoci promluvila v pořadu Ráno s Ukrajinou.

Invaze Ruska na Ukrajinu hluboce zasáhla zpěvačku Kamaliju. Blondýnka, která se rovněž proslavila jako modelka a herečka, pochází z Ukrajiny, a tak se všemožně snaží své rodné zemi pomoci. Na sociální síti instagram, kde ji sleduje 237 tisíc lidí, vyzývá, aby lidé „otevřeli srdce Ukrajině“. Své srdce jí údajně otevřel její manžel Mohammad Zahúr.

Kamalija vystoupila podle informací serveru TSN v pořadu Ráno s Ukrajinou, kde promluvila o manželově štědrosti. Pákistánský milionář, s nímž vychovává dvě dcery – dvojčata, údajně ukrajinskému letectvu koupil dva MiGy-29! O svém daru však nechtěl veřejně mluvit a přál si, aby zůstal utajen. Nicméně Kamalija se rozhodla jít s pravdou ven. „Dal mi zelenou, abych to řekla, protože to držel v tajnosti. Daroval dvě stíhačky Ukrajině, aby jí pomohli,“ uvedla v pořadu.

Mohammad kromě své manželky má i další vazby na válkou zmítanou zemi. V minulosti tam žil a podnikal. Dokonce vlastnil noviny Kyiv Post. Jak uvádí Newsweek, Zahúr pomáhal i jinak, snažil se vybrat peníze pro Ukrajiny a pomoci s evakuací uprchlíků do Spojeného království a dalších evropských zemí.

„Otevřeně se stavím na stranu Ukrajiny, protože poté, co jsem viděl zprávy ze západních, ukrajinských a ruských médií, dokážu poznat, kdo říká pravdu. Teď je čas, abychom všichni mluvili za Ukrajinu. Myslím, že jsme v nejhorší světové krizi od druhé světové války,“ řekl již dříve.

8:26
Dnes

Ukrajinský štáb poznamenal, že u Doněcka se ruská vojska zaměřují na vytlačení ukrajinských jednotek na linii Siversk-Fedorivka-Bachmut. Přes tyto obce, ležící paralelně s hranicí Doněcké a Luhanské oblasti, vede silnice, připomněla stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

U Charkova se ruské síly snaží nedovolit ukrajinským jednotkám přejít do útoku. U obce Prudjanka, ležící mezi Charkovem a hranicí s Ruskem, „ukrajinští vojáci rozhodně potlačili nepřátelský pokus o útočné akce“, hlásí ukrajinský štáb.

8:02
Dnes

Dobytí Lysyčansku, a tím i celé Luhanské oblasti, mezitím potvrdily i americký Institut pro výzkum války (ISW) a britské ministerstvo obrany. To s odvoláním na poznatky vojenské rozvědky uvedlo, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku a pravděpodobně ustoupily do předem připravených obranných postavení. Rusko se nyní podle Londýna téměř jistě soustředí na dobytí Doněcké oblasti, jejíž velká část zůstává pod kontrolou ukrajinských sil. Za „velmi nepravděpodobné“ pokládá, že by se v nadcházejících týdnech změnil dosavadní vyčerpávající způsob bojů o Donbas.

7:45
Dnes

Reuters: Evropská investiční banka si klade za cíl získat pro Ukrajinu 100 miliard eur. Banka  navrhne investici ve výši 104,3 miliardy dolarů na obnovu Ukrajiny na dnešní konferenci o obnově Ukrajiny ve Švýcarsku, uvádí agentura Reuters.

Zobrazit celý online

Video  Ocelárny Azovstal: Klíčové místo odporu v Mariupolu  - Reuters/ Ria Novosti
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa