Sobota 2. července 2022
Svátek slaví Patricie, zítra Radomír
Polojasno 24°C

Ukrajinci ukázali tvář zrůdy: Voják znásilnil mladou Ukrajinku, je to teprve kluk (21)!

Autor: pma - 
18. května 2022
10:42

Civilní ukrajinská kontrarozvědka již identifikovala víc než tisíc ruských vojáků, kteří od začátku války spáchali v okolí Kyjeva válečné zločiny na civilistech. V úterý na twitterovém účtu zveřejnila fotky teprve jednadvacetiletého Fasachova Bulata Lenaroviče. Ten měl společně s dalšími okupanty hromadně znásilnit mladou Ukrajinku, zatímco její rodina byla zamčená ve sklepě.

Od začátku války došlo dle odhadů Ukrajiny k několika stovkám válečných zločinů. Jedním z nich je například i znásilnění, o kterém nyní informovala ukrajinská civilní kontrarozvědka (SBU).

V úterý na svém twitterovém účtu zveřejnila fotografie jednadvacetiletého ruského vojáka Fasachova Bulata Lenaroviče, který je obviněn ze znásilnění mladé Ukrajinky nedaleko Kyjeva. Rodina mladé dívky měla být násilím odvlečena do sklepa, kde všechny kromě mladé dívky Lenarovič zamkl. Ukrajinku pak okupant znásilnil. Na zvěrstvu se měli podílet i další ruští vojáci.

„Svědci Lenaroviče identifikovali a potvrdili skutkovou podstatu trestných činů,“ uvedla ukrajinská kontrarozvědka ve vláknu v aplikaci Telegram. Podle ní se také nemělo jednat o jediné znásilnění, které okupant v oblasti Kyjeva na ukrajinských ženách spáchal.

Lenarovič se dle SBU narodil 20. listopadu 2001 v ruském Tatarstánu. Sloužil u 30. samostatné motostřelecké brigády. Na fotografiích, které byly zveřejněny ukrajinskou stranou, je Lenarovič s přáteli nebo rodinou.

Podle britského deníku Daily Mail není známo, kde se ruský zločinec v současnosti nachází, ale je údajně pravděpodobné, že byl přemístěn do bojů na Donbas.

Vyšetřování SBU doposud odhalilo a identifikovalo přes 1100 ruských vojáků, kteří se dopustili zvěrstev na ukrajinských civilistech. 

13:00
Dnes

Rusko při svých útocích na ukrajinské území stále více spoléhá na nepřesné rakety, uvedlo dnes ve své pravidelné zprávě o vývoji bojů britské ministerstvo obrany. Důvodem je pravděpodobně klesající zásoba moderních a přesných zbraní.

Analýza záběrů z bezpečnostních kamer ukázala, že nákupní centrum ve východoukrajinském městě Kremenčuk, ve kterém v pondělí zahynulo přes 20 lidí a další desítky utrpěly zranění, bylo s největší pravděpodobností zasaženo raketou Ch-32, uvedlo britské ministerstvo s odvoláním na zpravodajské informace. Jde o modernizovanou verzi střel Ch-22, které byly původně určené k úplně jinému účelu, než jsou útoky na pozemní cíle. "To výrazně zvyšuje pravděpodobnost vedlejších škod při zasažení zastavěných oblastí," uvedlo ministerstvo obrany.

12:33
Dnes

Proruští separatisté obvinili další Brity zajaté na Ukrajině ze žoldnéřství, píše BBC s odkazem na ruská státní média. Může jim hrozit trest smrti.

12:05
Dnes

Ruské letectvo zasáhlo ukrajinskou základnu zbraní a dalšího vybavení v továrně na traktory v Charkově, uvedla agentura TASS a odvoláním na ruské ministerstvo obrany. Ruské síly podle prohlášení zničily pět velitelských stanovišť ukrajinské armády v Donbasu a Mykolajivské oblasti a zasáhly také tři sklady v Záporožské oblasti.

Zobrazit celý online

Video  Ukrajinci prosí o pomoc Muska! A slovní válka exmanželů Brzobohatých  - Bára Horáková
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa