Neděle 26. června 2022
Svátek slaví Adriana, zítra Ladislav
Oblačno, bouřka 24°C

Místo léku dostal kulku! Ruští váleční zajatci popsali šokující praktiky svých velitelů

Autor: rix - 
19. května 2022
11:22

Děsivé informace přináší ruští vojáci zajatí na Ukrajině. Podle jejich slov dochází v armádě k vraždám zraněných vojáků z rukou jejich nadřízených. O šílených praktikách promluvili tři zajatci s novinářem Volodymyrem Zolkinem. Zastřelení Rusové měli být mladí kluci, kteří se provinili jen tím, že potřebovali lékařskou pomoc. 

Jeden ze zajatých ruských vojáků v rozhovoru popsal svou šokující skutečnost. „Zraněný voják ležel na zemi a velitel praporu ho zastřelil pistolí,“ popsal kruté zacházení svých nadřízených. „Byl to mladý muž,“ uvedl. „Zeptal se ho, jestli může chodit, načež ho střelil do hlavy,“ řekl podle deníku Daily Star.

Druhý voják uvedl, že zdaleka nešlo o ojedinělý případ. Přitakal mu další z kolegů, který takto potvrdil smrt asi pěti mužů. „A šlo o velmi mladé kluky,“ zdůraznil. Zranění vojáci prý mohli být zachráněni, stačilo jim poskytnout pomoc. „Byli ale jednoduše zastřeleni,“ kroutil hlavou ruský zajatec. 

Tři Rusové před soudem

Ukrajinští vojáci mezitím v Charkovské oblasti vytlačili Rusy až za hranice své země. Přes 260 ukrajinských vojáků, včetně 53 zraněných, bylo evakuováno z obklíčených oceláren Azovstal v Mariupolu na území kontrolované Rusy. Ukrajinská žalobkyně Iryna Venediktová napsala, že na Ukrajině už před soudem stanuli tři ruští vojáci. Vyšetřování dalších válečných zločinů invazních ruských jednotek pokračuje.

6:20
Dnes
!

Dobré nedělní ráno, vážení čtenáři. Klidně nezačal den v ukrajinském hlavním městě Kyjev. 

Ve Ševčenkivské čtvrti se ozvalo několik explozí, uvedl starosta ukrajinské metropole Vitalij Kličko na sociální sítí Telegram. Na místo podle něj byli vysláni záchranáři. Doplnil, že další podrobnosti budou sděleny později. "Obyvatelé jsou zachraňováni a evakuováni ze dvou budov," poznamenal.

Agentura AFP s odkazem na své novináře píše, že se kolem 06:30 místního času (05:30 SELČ) ozvaly čtyři exploze. Zasažen podle ní byl obytný komplex nedaleko centra, což způsobilo požár.

22:36
25. 6. 2022

Děkujeme za pozornost, opět se s naším zpravodajstvím z Ukrajiny přihlásíme v neděli ráno.

22:26
25. 6. 2022

Náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov dnes agentuře Reuters také řekl, že Rusko provádí tajnou mobilizační kampaň. Lidská síla tak okupantům v bližší době nedojde, je přesvědčen Budanov. Celkem podle něj Rusko do ofenzivy zapojilo 330 tisíc lidí, třetinu z jeho celkových vojenských sil, počet zahrnuje i nebojový personál jako osoby zodpovědné za logistiku.

Zobrazit celý online

Video  Smrtící déšť: Video ukázalo ostřelování mariupolských oceláren Azovstal  - Reuters
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa