Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Ukrajinci kosí ruské vyšší důstojníky: Zabili už 40 plukovníků a podplukovníků!

Autor: rix - 
13. května 2022
19:27

Ukrajinským silám se podařilo zlikvidovat už několik desítek ruských vyšších důstojníků. Jedním z nich je dvaačtyřicetiletý podplukovník Alexander Blinov, který sice zemřel už v březnu, pravda o jeho smrti ovšem vyšla najevo až nyní. Rusové ho s poctami pohřbili ve Volgogradu. Blinov po sobě zanechal tři syny. 

Blinova se Ukrajincům podařilo zlikvidovat už 4. března, ale Rusové zprávu o jeho úmrtí dlouho tajili. Smrt ruského podplukovníka definitivně potvrdil snímek na jeho hrobě ve Volgogradu na jihozápadě Ruska. Jeho zabití je dalším krokem k oslabení už tak dost zdecimované ruské armády. Od začátku invaze padlo na Ukrajině také devět vysoce postavených generálů.

„Je to pro nás šok,“ zoufal si podplukovníkův blízký kamarád. Blinov byl ženatý a kvůli Putinově válce po sobě zanechal tři malé děti. Sloužil u motorizované střelecké jednotky. „Kulometem bránil své podřízené,“ stálo v jeho parte. 

Skutečný počet mrtvých ruských vysoce postavených důstojníků je podle deníku Daily Mail vyšší, protože ministerstvo obrany přiznalo jen málo mrtvých. Podle známých statistik bylo od 24. února v Putinově válce zabito devět ruských generálů a 40 plukovníků a podplukovníků. Nejhorší je pro Rusy celkový počet mrtvých vojáků, těch má být podle ukrajinské strany přes 26 000. 

6:07
Dnes
!

Dobré ráno, vážení čtenáři. Ukrajina podle Ruska v neděli ráno zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. S odvoláním na ruské ministerstvo obrany to dnes uvedla agentura RIA Novosti, podle níž ukrajinské síly nebyly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Jak poznamenává agentura Reuters, tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

Moskva tvrdí, že Kyjev do akce, která směřovala na jižní část Doněcké oblasti, nasadil šest mechanizovaných a dva tankové prapory, jejichž cílem bylo prolomit obranu na místě, které Ukrajina považuje za nejzranitelnější. „Nepřítel nedosáhl svých cílů, neměl úspěch,“ uvedlo ruské ministerstvo obrany. Ukrajinská armáda podle něj vedle mnoha vojáků přišla také o 16 tanků, tři bojová vozidla pěchoty a 21 bojových obrněných vozidel.

21:55
4. 6. 2023

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Jeden z praporů 36. samostatné brigády námořní pěchoty admirála Michaila Bilinského trénoval taktickou medicínu, jak ukazují fotky zveřejněné ukrajinským generálním štábem.

21:11
4. 6. 2023

„Vysílání řady krymských kabelových operátorů bylo hacknuto. Signál je odpojován,“ informoval poradce šéfa správy anektovaného poloostrova Oleg Krjučkov na Telegramu. „Pozemní televize - všechny multiplexy - fungují jako obvykle,“ dodal.

Nechal si pro sebe alternativní obsah kabelových kanálů. Hackeři tam totiž dodali čerstvý klip ukrajinského ministerstva obrany „Začátek protiofenzivy se oznamovat nebude“, jak ukazují videa na sociálních sítích.

Zobrazit celý online

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa