Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Ukrajinci kosí ruské vyšší důstojníky: Zabili už 40 plukovníků a podplukovníků!

Autor: rix - 
13. května 2022
19:27

Ukrajinským silám se podařilo zlikvidovat už několik desítek ruských vyšších důstojníků. Jedním z nich je dvaačtyřicetiletý podplukovník Alexander Blinov, který sice zemřel už v březnu, pravda o jeho smrti ovšem vyšla najevo až nyní. Rusové ho s poctami pohřbili ve Volgogradu. Blinov po sobě zanechal tři syny. 

Blinova se Ukrajincům podařilo zlikvidovat už 4. března, ale Rusové zprávu o jeho úmrtí dlouho tajili. Smrt ruského podplukovníka definitivně potvrdil snímek na jeho hrobě ve Volgogradu na jihozápadě Ruska. Jeho zabití je dalším krokem k oslabení už tak dost zdecimované ruské armády. Od začátku invaze padlo na Ukrajině také devět vysoce postavených generálů.

„Je to pro nás šok,“ zoufal si podplukovníkův blízký kamarád. Blinov byl ženatý a kvůli Putinově válce po sobě zanechal tři malé děti. Sloužil u motorizované střelecké jednotky. „Kulometem bránil své podřízené,“ stálo v jeho parte. 

Skutečný počet mrtvých ruských vysoce postavených důstojníků je podle deníku Daily Mail vyšší, protože ministerstvo obrany přiznalo jen málo mrtvých. Podle známých statistik bylo od 24. února v Putinově válce zabito devět ruských generálů a 40 plukovníků a podplukovníků. Nejhorší je pro Rusy celkový počet mrtvých vojáků, těch má být podle ukrajinské strany přes 26 000. 

18:09
Dnes

Srí Lanka tento měsíc zahájila vyšetřování nelegálního náboru některých svých občanů k účasti v konfliktu a identifikovala 455 bývalých srílanských vojáků, kteří bojují nebo bojovali na straně Ruska.

V červnu má Rusko navštívit srílanská delegace, která bude jednat o jejich návratu domů, včetně návratu 37 zraněných vojáků, uvedl ministr zahraničních věcí Tharaka Balasurija. „Situace v Rusku je velmi bezútěšná,“ řekl Balasurija novinářům. Dodal, že spolupracuje s ministerstvem obrany, aby zjistili počet lidí bojujících v Rusku. „Obdrželi jsme 455 stížností, domníváme se, že počet může být mnohem vyšší,“ dodal šéf srílanské diplomacie.

16:58
Dnes

V souvislosti se situací na Ukrajině napadené Ruskem dnes generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v Praze zmínil podpůrné iniciativy jednotlivých spojeneckých zemí. Spojenci podporují Ukrajinu v bezprecedentních objemech, je podle něj ale nutností přijmout víceletý finanční závazek NATO tak, aby Ukrajina mohla s pomocí dlouhodobě počítat a podle toho plánovat. „Pomůže jí to bránit se a současně to bude signálem pro Moskvu, že se neunavíme v pomoci,“ uvedl. V souvislosti s úvahami o právu Ukrajiny na obranu formou útoků na cíle v zemi agresora konstatoval, že Ukrajina má právo se bránit a právo na sebeobranu zahrnuje i možnost útočit na legitimní vojenské cíle, tedy i ty na ruském území. Je to agresivní válka, kterou spustila Moskva, uvedl.

16:04
Dnes

Při nočním úderu na Ruskem anektovaný ukrajinský poloostrov Krym byly poškozeny nebo zničeny čtyři ruské čluny typu Tuněc, dva trajekty a plavidlo lodivoda. S odvoláním na své zdroje to dnes napsal ruský portál Astra, podle něhož pět lidí utrpělo zranění. Ukrajinská vojenská rozvědka HUR na svém webu oznámila zničení dvou ruských člunů typu Tuněc pomocí bezposádkových plavidel. Moskva se k těmto zprávám nevyjádřila.

Zobrazit celý online

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa