Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Ukrajinci kosí ruské vyšší důstojníky: Zabili už 40 plukovníků a podplukovníků!

Autor: rix - 
13. května 2022
19:27

Ukrajinským silám se podařilo zlikvidovat už několik desítek ruských vyšších důstojníků. Jedním z nich je dvaačtyřicetiletý podplukovník Alexander Blinov, který sice zemřel už v březnu, pravda o jeho smrti ovšem vyšla najevo až nyní. Rusové ho s poctami pohřbili ve Volgogradu. Blinov po sobě zanechal tři syny. 

Blinova se Ukrajincům podařilo zlikvidovat už 4. března, ale Rusové zprávu o jeho úmrtí dlouho tajili. Smrt ruského podplukovníka definitivně potvrdil snímek na jeho hrobě ve Volgogradu na jihozápadě Ruska. Jeho zabití je dalším krokem k oslabení už tak dost zdecimované ruské armády. Od začátku invaze padlo na Ukrajině také devět vysoce postavených generálů.

„Je to pro nás šok,“ zoufal si podplukovníkův blízký kamarád. Blinov byl ženatý a kvůli Putinově válce po sobě zanechal tři malé děti. Sloužil u motorizované střelecké jednotky. „Kulometem bránil své podřízené,“ stálo v jeho parte. 

Skutečný počet mrtvých ruských vysoce postavených důstojníků je podle deníku Daily Mail vyšší, protože ministerstvo obrany přiznalo jen málo mrtvých. Podle známých statistik bylo od 24. února v Putinově válce zabito devět ruských generálů a 40 plukovníků a podplukovníků. Nejhorší je pro Rusy celkový počet mrtvých vojáků, těch má být podle ukrajinské strany přes 26 000. 

0:15
Dnes

Děkujeme, že jste sledovali naše online zpravodajství k ruské invazi na Ukrajině. Situaci pro vás nadále monitorujeme, prozatím ale přejeme poklidnou noc. 

0:05
Dnes

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij ve svém videoprojevu rovněž prohlásil, že Severodoněck a další města Donbasu stále zůstávají hlavními cíli okupantů.

23:55
Dnes

Generální štáb ozbrojených sil Ukrajiny potvrdil, že posádka v Azovstalu v Mariupolu splnila svůj bojový úkol.

Zobrazit celý online

Video  Rusům se to s*re, velení kupí chyby! Putinův náčelník podtrhl narůstající napětí, říká Martin Svárovský  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa