Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Ukrajinka (15) i s rozstřílenýma nohama ujela 30 km autem a zachránila čtyři zraněné!

Autor: pma - 
13. května 2022
18:19

Neuvěřitelný příběh se stal se před pár dny v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Teprve patnáctiletá teenagerka i přes vlastní zranění dokázala usednout za volant a přes cestu posetou minami ujet zhruba třicet kilometrů do bezpečí, daleko od ruské palby. Nezachránila ale jen sama sebe. Život zachránila i třem zraněným mužům a jedné ženě, které naložila do svého auta a odvezla.

Teprve patnáctiletá Ukrajinka z východní oblasti celému světu dokázala, jak moc statečné srdce má. Dívenka pochází z města Popasna na východě válkou sužované Ukrajiny. Její rodnou ves ale obsadily jednotky ruských okupantů a začala bitva o holý život. Dívka zachovala chladnou hlavu a snažila se utéct do bezpečí. Všimla si ale několika zraněných, které začala vytahovat z trosek. „Byli to tvoji příbuzní?“ ptá se na videu zřejmě zdravotnice. „Nebyli. Dva muži a žena měli střelná zranění, další byl těžce zraněn pod troskami, toho jsem vytáhla. Pak mi řekli, ať si sednu za volant a jedu do Bachmutu. Tak jsem jela,“ líčí hrůzný zážitek teenagerka.

Dívka autem mířila z rodného města Popasna do 30 kilometrů vzdáleného Bachmutu. Na otázku zdravotnice, proč tak mladá řídila auto, odpovídá dívka skromně. „Byla to otázka života a smrti, jinak bychom vykrváceli,“ říká.

Silnice byla jako šachovnice

Na videu také popisuje, jak moc nebezpečná cesta z města byla. „Všude ležely nějaké miny, bylo to jako šachovnice. U krajnice jsem viděla mrtvolu nějaké ženy,“ líčí hrůzy hrdinka. Jenže po několika kilometrech na jejich vůz okupanti stříleli znovu a kulky dívce zasáhly i nohy. „Auto se najednou zastavilo, zkoušela jsem ho nastartovat dál, ale asi nám poničili baterii,“ vysvětluje dívka. „Ta jízda nebyla snadná a hrozně to bolelo, ale nemohla jsem nás tam všechny nechat umřít,“ uzavírá patnáctiletá hrdinka.

Podle dostupných informací z ukrajinského média News.lugansk.ua by dívenka měla aktuálně být v nemocnici pod dohledem lékařů.

Video  Smrt osobností Mládkové a Uzla. Vyhlásí Putin válku? A Bohdalka slaví 91!  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

 

 

 

Video se připravuje ...
Další videa