Středa 18. května 2022
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 19°C

Chlapec (10) truchlí na hrobě svého táty: Padl při obraně města Irpiň

Autor: štt - 
14. května 2022
12:04

Ukrajinský hoch byl vyfocen u hrobu svého zemřelého otce, který padl při obraně města Irpiň. Fotografie se ihned stala dalším ze symbolů odporu Ukrajinců proti ruské invazi.

Desetiletý Savely byl vyfotografován, jak stojí u hrobu svého otce Igora Krotkikha, který byl zabit v bitvě o Irpiň 21. března, když bránil svou zem a svou rodinu před ruskými útočníky.

„Odpočívej v pokoji, Igore, tvoje oběť nebude nikdy zapomenuta,“ zní v popisku fotografie, která byla zveřejněna na twitterovém účtu Bykvu informujícím o dění ve válečné Ukrajině.

Soustrast pod fotkou vyjádřili mnozí uživatelé. „Upřímnou soustrast vám a vaší rodině. Váš otec byl hrdina,“ napsala uživatelka Tami. Příběh koluje i po českém internetu, kde se mísí slova uznání a smutku.

23:28
17. 5. 2022

Tváře ukrajinským vojáků, kteří byli evakováni z oceláren Azovstal na území ovládané ruskou armádou.

23:08
17. 5. 2022

Fotografie ze zničeného Charkova.

22:51
17. 5. 2022

Guvernér: Ruští okupanti dnes zabili  v Doněcké oblasti 7 civilistů. Podle guvernéra Doněcké oblasti Pavla Kyrylenka bylo v regionu také zraněno šest lidí.

Zobrazit celý online

Video  Smrt osobností Mládkové a Uzla. Vyhlásí Putin válku? A Bohdalka slaví 91!  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa