„Denacifikujeme svět. Nebude žádné slitování.“ Putinův muž Solovjov pohrozil Západu

Autor: for - 
26. dubna 2022
10:11

Známý propagátor ruské politiky a moderátor Vladimir Solovjov, kterému podle Vladimira Putina údajně hrozil atentát, se opět ukázal jako hlas Kremlu. Na ruské státní televizi se rozvášnil a prohlásil, že se speciální operace posunula do nové fáze. A to do takové, ve které by se měl „denacifikovat“ svět. Otevřeně mluvil o tom, že se v podstatě otevřela válka Ruska s NATO a že by se měl Západ připravit na to, aby měl dost zbraní a mužů. A taky by se měl připravit na to, že nebude žádné slitování.

Moderátor a známý Putinův patolízal Vladimír Solovjov na ruské státní televizi opětovně nešetřil výhrůžkami. Ve vysílání začal mluvit o tom, že speciální vojenská operace - jak se válka s Ukrajinou v Rusku nazývá -  „vstoupí do nové fáze“. 

Tato nová fáze by neměla znamenat pro Evropu nic dobrého, jak hned dodal tento známý propagátor putinovské politiky. „De-facto začínáme vést válku proti zemím NATO. Budeme drtit válečnou mašinérii NATO i občany zemí NATO. Až tato operace skončí, NATO se bude muset zeptat samo sebe: Máme dost, abychom se ubránili? Máme lidi, abychom se bránili? A žádné slitování nebude,“ uvedl. A pro pořádek raději poslední větu zopakoval. „Nebude žádné slitování.“ 

18:09
Dnes

První část amerického vojenského vybavení, za které platí spojenecké země Severoatlantické aliance, už míří na Ukrajinu. Napsala to dnes agentura Reuters, která se odvolává na představitele NATO na Ukrajině Patricka Turnera. O den dříve Reuters napsal, že Spojené státy schválily první balíky zbrojních dodávek pro Ukrajinu za vlády prezidenta Donalda Trumpa v rámci tohoto nového mechanismu plateb. Spojenci v prvních dodávkách kupují od USA rakety Patriot k protivzdušné obraně, stejně jako střely do raketometů HIMARS, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj novinářům v Kyjevě.

„Čtyři balíčky v rámci Seznamu prioritních nákupů pro Ukrajinu (PURL) byly zaplaceny a vybavení už proudí,“ řekl Turner.

18:08
Dnes

Ruský prezident Vladimir Putin v telefonátu s indickým premiérem Naréndrou Módím jednal o Ukrajině a o přípravách Putinovy prosincové návštěvy Indie. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké Kremlu. Indie je odhodlána dál posilovat zvláštní a privilegované strategické partnerství s Ruskem a je připravena přispět k míru na Ukrajině, odvětil Módí na Putinovo telefonické blahopřání k 75. narozeninám indického premiéra.

Od ruské invaze na Ukrajinu z února 2022 Indie zvýšila nákupy ruské ropy. Indický premiér se na začátku září na summitu v Číně sešel s Putinem i jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem a indické jednotky se tento měsíc poprvé zapojily do rusko-běloruského vojenského cvičení Západ 2025. Američtí představitelé v této souvislosti minulý pátek vyzvali státy skupiny ekonomicky vyspělých zemí G7 a EU, aby kvůli nákupům ruské ropy uvalily cla na Čínu a na Indii.

18:08
Dnes

Nynější státní návštěvu amerického prezidenta Donalda Trumpa v Británii doprovází série demonstrací v Londýně a Windsoru. V britské metropoli se podle informací CNN shromáždili protestující s transparenty namířenými proti americkému republikánskému prezidentovi, mnohé se také vztahují k rusko-ukrajinskému konfliktu nebo pokračující izraelské válce v Gaze. Někteří demonstranti přišli převlečeni za ruského prezidenta Vladimira Putina nebo izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

Policie dnes očekává shromáždění asi pěti desítek nejrůznějších demonstrujících skupin, uvedla zástupkyně komisaře Louise Puddefootová, která tento týden řídí operace policejních složek v britské metropoli.

Zobrazit celý online

Musíme jednat tvrději, musíme denacifikovat svět

Nová fáze speciální operace pak bude podle tohoto propagátora tvrdá. „Musíme jednak jinak, jednat mnohem tvrději,“ uvedl ve své plamenné řeči. Nutno dodat, že se nejedná o první takový monolog, ve kterém Solovjov připomíná spíše hlas Kremlu, než nestranného moderátora. 

I tentokrát si stál moderátor za tím, že speciální ruská operace cílí na to, aby denacifikovala Ukrajinu. Podotknul nicméně, že se problém s nacisty netýká jen okupované země. „Nejen Ukrajina bude muset být denacifikována. Válka proti Evropě a světu dostává konkrétnější obrys,“ konstatoval minulý týden na ruské televizi. Jeho řeč nyní koluje na sítích. 

Jeho projev trval mnohem déle, vedle posunu speciální operace se pozastavil také nad tím, že je Moskva obviňována z genocidy. Podle něj by toto obvinění mělo být namířeno spíše na Spojené království, které podle něj chystá jaderný útok na Rusko. 

Jak již bylo zmíněno, Solovjov se nevyjadřuje proti Západu poprvé, stejně tak to není poprvé, co mluví o posunu speciální vojenské operace. Mezi jeho vyjádření se řadí například: Rusko musí udělat pořádek v Evropě, Ukrajinou počínaje. Případně i: Do léta bude nastolen nový světový řád. Před měsícem ve svém pořadu rovněž vykřikoval, že se Rusko na Ukrajině rozhodně nezastaví.

Důvody ke zlobě a výhrůžkám tento propagátor nejspíše i má. Jakožto člověka, který je považován za propagátora Putina a za oligarchu, se jej totiž citelně dotknuly sankce, které byly proti Rusku uvaleny. „Srolte si je a strčte si je do p*dele,“ lámal rukama poté, co první z nich vstoupily v platnost. 

Video  Blesk Podcast: Média v Rusku mají notičky. Putin neuhlídal influencery  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Kvůli sankcím může Solovjov přijít například o luxusní nemovitosti u Komského jezera v Itálii. Díky dvěma vilám v Itálii se také tento moderátor v roce 2019 zviditelnil - o vilách se totiž dozvěděl opoziční aktivista Alexej Navalnyj. Počátkem dubna se pak jedna z jeho vil v Itálii stala terčem vandalů a žhářů.

Video se připravuje ...
Další videa