Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Další české balíčky na Ukrajinu: Vnitro poslalo krevní vaky a pomoc při popáleninách

Autor: ČTK - 
1. dubna 2022
12:45

Ministerstvo vnitra v rámci zdravotně-humanitárního programu Medevac poslalo na Ukrajinu, která od konce února čelí útoků ze strany Ruska, další tři balíčky materiální pomoci. Zahrnuje mimo jiné zdravotnický materiál k ošetření popálenin a komplikovaných zlomenin a další krevní vaky.

Na shromáždění materiálu se podílela vinohradská fakultní nemocnice a dopravu zajistil Český červený kříž se svým ukrajinským protějškem. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

První balíček zaslané pomoci za 2,5 milionu korun byl podle mluvčí určen pro dětskou ortopedickou kliniku v Kyjevě, v dalším balíčku byl materiál na ošetření popálenin po bombových útocích za půl milionu pro popáleninové centrum ve Lvově.

Na Ukrajinu nyní dorazila i druhá várka krevních vaků. Obsahovala 3000 vaků za 600 000 Kč, které program Medevac zajistil na žádost ministerstva zdravotnictví a jejich dopravu zabezpečili hasiči.

21:06
3. 12. 2023

Vážení čtenáři, děkujeme že jste s námi sledovali dnešní dění z války na Ukrajině. Opět se přihlásíme v pondělí ráno, dobrou noc.

20:34
3. 12. 2023

Ukrajinský velitel uvedl, že na jihovýchodní frontové linii stoupá aktivita ruské pěchoty. Generálporučík Oleksandr Tarnavskyj řekl, že ruské síly sice snížily počet náletů na Ukrajinu, ale zintenzivnily činnost pěchoty v regionu.

 

18:41
3. 12. 2023

Ukrajina uvedla, že nejméně dva lidé byli zabiti a čtyři zraněni při ruském ostřelování Chersonské oblasti, protivzdušná obrana přes noc sestřelila 10 ruských dronů.

Zobrazit celý online

První sadu krevních vaků poslalo vnitro prostřednictvím Medevacu na Ukrajinu v předchozích týdnech. Spolu s nimi tam putovaly balíčky k ošetření akutních poranění, jehly nebo termodeky.

V programu Medevac byla do Česka z Ukrajiny přepravena minulý týden také těžce popálená osmnáctiměsíční holčička. Tento týden se dítě, které utrpělo popáleniny na 60 procentech těla, podrobilo na klinice popáleninové medicíny vinohradské nemocnice prvnímu z náročných chirurgických zákroků.

Ministerstvo vnitra podle mluvčí pokračuje v podpoře Ukrajiny i svým programem Pomoc na místě. Dar 25 milionů korun pro Dětský fond OSN (UNICEF) má pomoci dětem přímo na Ukrajině. UNICEF pomoc využije hlavně na zajištění podpory zásobování pitnou vodou, zdravotnickou péči nebo psychosociální služby, doplnila mluvčí.

Video  Ozáření ruští vojáci míří do Běloruska. Utne Rusko plyn? A Mynářova záhadná cesta do Kataru.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud