Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Putinův řezník Kadyrov si užívá luxusu: Do Dubaje lítá tryskáčem za téměř 2 miliardy!

Autor: rc - 
4. dubna 2022
05:00

Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov, spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, nepovažuje střídmost za velkou ctnost. Oblíbil si pobyty ve Spojených arabských emirátech. V Dubaji údajně vlastní dokonce luxusní vilu! Nelétá tam samozřejmě běžnou linkou. Má na to svůj vlastní soukromý luxusní letoun za zhruba 80 milionů dolarů  (cca 1,8 miliardy Kč) Ten měl naposledy přistát v Dubaji pouhé dva dny poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu.

Na čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, spojence Vladimira Putina, si posvítil web Ukrajinská Pravda. Zmapoval jeho cesty do milované destinace u Perského zálivu. Podle výše zmíněného webu soukromý tryskáč Ramzana Kadyrova přistál na letišti v Dubaji mezi lety 2021 – 2022 čtnáctkrát!

Do Dubaje Kadyrov údajně létá luxusním letadlem Airbus A319, které má hodnotu asi 80 milionů dolarů (cca 1,8 miliardy Kč). Kadyrov, který je prezidentem autonomní Čečenské republiky, si při letu může odpočinout ve dvou saloncích či si pospat v obří posteli. Na palubě nechybí ani koupelna. Letadlo je dílem britské společnosti se světovým ohlasem Winch Design. 

Podle radarových záznamů Kadyrov naposledy navštívil Dubaj 26. února, což bylo pouhé dva dny poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu. Dubaj údajně nenavštívil sám, ale byl tam i jeho viceprezidentem Adam Delimchanovem, který se v hotelu pro boháče Jumeraih Zabeel Saray vyfotil. Právě u pětihvězdičkového hotelu se podle Pravdy má nacházet i Kadyrovova vila, kde se má čečenský prezident scházet s významnými hosty.

V roce 2017 tam prý proběhla schůzka s šéfem jedné z největších místních stavebních společností, z níž vznikly záběry, které odvysílala televize Groznyj. V témže roce měl údajně ve vile přivítat dokonce boxera Mikea Tysona. Luxusní dubajské sídlo má na starosti jeho poradce a zástupce v arabských zemích Turko Daudov. Před jedenácti lety měl Kadyrov dostat dotaz, odkud bere tolik peněz. Odpověděl, že jsou darem od boha. „Alláh dává. Nevím, odkud se ty peníze berou,“ odpověděl. 

09:29
Dnes

Terčem ruského útoku se v noci na dnešek stalo také vojenské letiště v Myrhorodu v Poltavské oblasti. Telegramový kanál RBK Ukrajina informuje, že Rusko na toto místo vystřelilo tři rakety Iskander a vyslalo rovněž útočný dron. Byla poškozena infrastruktura letiště a technika, která se na něm nacházela, ale nikdo neutrpěl zranění. Padající úlomky poničily osm rodinných domů a čtyři auta.

09:03
Dnes

Agentury přinesly fotografie z Oděsy. Trosky bezpilotního letounu sestřeleného ukrajinskou protileteckou obranou dopadly na výškový dům, který začal hořet. Tlaková vlna vyvolaná výbuchem poškodila několik dalších panelových domů v okolí.

08:29
Dnes

Konec dominance amerického dolaru se blíží, protože čínský jüan je na vzestupu a řada zemí vidí rizika v souvislosti s neúspěšnou snahou Západu dostat Rusko na kolena kvůli Ukrajině. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl šéf druhé největší ruské banky VTB Andrej Kostin, který patří mezi nejmocnější bankéře v Rusku.

Nynější krize kolem Ukrajiny podle Kostina přináší rozsáhlé změny ve světové ekonomice a podkopává globalizaci v době, kdy Čína přebírá roli největší ekonomické mocnosti na světě, píše Reuters.

Zobrazit celý online

VIDEO: Ramzan Kadyrov - bohatství a manželky Putinova muže na černou práci

Video  Ramzan Kadyrov - bohatství a manželky Putinova muže na černou práci  - Videohub
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa