Putinova Šeherezáda kotví v Toskánsku: Jachtu hlídalo 40 agentů FSB, náhle zmizeli!

Autor: pma - 
27. března 2022
05:00

Podle informací deníku Daily Mail čtyřicetičlenná posádka ze superjachty Šeherezáda přes noc zmizela a byla nahrazena britskou posádkou. Loď aktuálně kotví v italském Toskánsku a měla by patřit ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Cenu luxusního plavidla experti odhadují na necelých 15 miliard korun!

V italském přístavu Marina di Carrara v Toskánsku kotví mnoho luxusních jachet. Jedna mezi nimi ale vyniká. Jmenuje se pohádkově Šeherezáda, měří skromných 140 metrů a její hodnota dosahuje dle odhadů kolem 15 miliard korun. A zaujme nejen technickými parametry, ale též honosným interiérem. Podle webu SuperYachtFan je Šeherezáda vybavena dvěma heliporty na vojenské helikoptéry, bazénem, kinem, saunou nebo bezpečnostním systémem, který je schopným sestřelit drony.

Jachta by měla údajně patřit ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Podle spojenců uvězněného opozičního ruského vůdce Alexeje Navalného jsou mezi čtyřicetičlennou posádkou jachty blízcí lidé ruského prezidenta a členové Federální služby bezpečnosti (FSB).

Spojenci Navalného již začátkem týdne prosili o to, aby byla loď v rámci sankcí proti Rusku za invazi na Ukrajinu zabavena. Návrh v úterý podpořil i ukrajinský prezident Volodymir Zelenskyj, když promluvil k italským poslancům.

Rusy nahradili Britové

Britský deník Daily Mail v pátek přišel s tvrzením, že ruská posádka luxusní jachty, čítající čtyřicet členů, zmizela. Rusové měli na plavidle údajně zajišťovat chod lodi. Teď byli ale dle britského deníku nahrazeni britskou posádkou a není přesně jasné, zda se se vrátili do Ruska nebo kde se aktuálně nachází. Spojenci Navalného uvedli jména, data narození či přesná čísla víz členů ruské posádky na lodi Šeherezáda. Mezi nimi měl být například Vitalij Belenko, člen Federální služby ochrany (FSO), která chrání přímo prezidenta Putina.

Nezávislí ruští novináři Gregory Alburov a Maria Pevchikhovová v týdnu uvedli, že mezi posádkou superjachty byla více než polovina členů FSO. Posádku měli tvoři tři agenti FSB.  „Celkem jen na prvních dvou listech v seznamu členů posádky vidíme 23 lidí, z nichž téměř polovina je spřízněna s FSO. Nenapadá nás lepší důkaz, že tato jachta patří Putinovi,“ uvedli novináři.

19:12
Dnes

Indie plánuje i nadále nakupovat levnou ropu z Ruska navzdory hrozbám amerického prezidenta Donalda Trumpa, uvedli indičtí představitelé v článku publikovaném v New York Times (NYT).

Trump 30. července oznámil zavedení 25% cla pro Indii spolu s blíže neurčenou pokutou za pokračování v nákupu ruských ropných produktů. Rovněž pohrozil, že do 8. srpna zavede 100% sekundární cla na ruskou ropu, pokud Moskva neuzavře dohodu o ukončení války na Ukrajině.

17:30
Dnes

Výbuchy dnes vyřadily z provozu plynovod Střední Asie-Centrum v ruské Volgogradské oblasti. Uvedla to agentura Ukrinform a další ukrajinská média. Plynovod vlastní ruský koncern Gazprom, příčinu explozí ukrajinská agentura nezmínila.

Dotčené potrubí přepravuje zemní plyn z Turkmenistánu přes Uzbekistán a Kazachstán do Ruska. V oblasti Volgogradu, který leží na jihozápadě Ruska, byla podle zdrojů Ukrinformu přeprava plynu přerušena na neurčito. Podle místních obyvatel na místě pracují opravářské týmy.

16:55
Dnes

Obrazem: Následky ruského dronového útoku na trh ve městě Družkivka

Zobrazit celý online

Video  Generál se nabídl jako rukojmí za děti! Biden v Polsku a Praha 6 mění názvy  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa