Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Po Ruské zmrzlině se přejmenuje i ruské vejce. Slovenský výrobce chystá nový název

Autor: Mii - 
17. března 2022
16:25

Ruskou zmrzlinu už v obchodech brzy neseženete, od dubna se plnohodnotně přejmenuje na Ukrajinská. A podobný osud čeká i ruské vejce, další oblíbenou lahůdku. Slovenský výrobce RYBA Košice oznámil, že jeho delikatesa „Ruské vejce“ a „Ruské vejce DUO“ se bude nově jmenovat jen „Piknik vejce“. Výtěžek z prodeje těchto produktů navíc půjde na pomoc Ukrajině.

Peníze dostane organizace Človek v ohrození, slovenská odnož Člověka v tísni, která na Ukrajinu posílá humanitární pomoc. Vejce, jimiž lze přispět, budou mít samolepku s ukrajinskou vlajkou, kterými bude ukryto slovo „ruské“.

Od 14. dubna se pak produkt trvale přejmenuje a dostane nový obal, lahůdku už lidé najdou pouze pod názvem „Piknik vejce“ a „Piknik vejce DUO“. „Stojíme za Ukrajinou a chceme vyjádřit podporu a solidaritu ukrajinskému lidu. Proto jsme se rozhodli, že brzy trvale změníme název produktů a ty existující označíme samolepkami ‚Na pomoc Ukrajině',“ cituje server Pluska.sk Richarda Dudu, generálního ředitele společnosti TAURIS Group, pod kterou RYBA Košice spadá.

Podobný krok už oznámila společnost Prima, výrobce Ruské zmrzliny. Od dubna bude pochoutka v obchodech k nalezení pod názvem Ukrajinská zmrzlina, současné zmrzliny jsou zatím označeny samolepkou na podporu napadené země. „Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je,“ uvedl začátkem března vedoucí divize Prima Prokop Volf.

Video  Sankce pro Rusko: Stahování světových značek i zabavování majetku oligarchům  - Videohub
Video se připravuje ...

9:46
Dnes

Ukrajinští vojáci se připravují na další útok.

9:21
Dnes

Rusko „selhalo“ strategicky, operačně a „nyní selhává i takticky“, uvedl šéf amerického sboru náčelníků štábů Mark Milley. Ruské síly podle něj „dostávají na frak“ od ukrajinských jednotek, což je částečně způsobeno špatným výcvikem a taktikou lidských vln.

Podle Milleyho zatím není politická vůle, aby Spojené státy Ukrajině dodaly balistické střely ATACMS. USA jich mají „relativně málo“ a také se trochu přeceňuje, co dovedou, řekl Milley, podle kterého existují lepší systémy pro Ukrajinu a Spojené státy momentálně zkoumají tyto možnosti.

8:45
Dnes

Je nepravděpodobné, že by Ukrajina letos vyhnala všechny ruské síly ze svého území. Řekl to šéf amerického sboru náčelníků štábů Mark Milley serveru Defense One, podle kterého tak chmurně okomentoval cíle a ambice politiků, diplomatů a vedoucích představitelů obrany od Washingtonu po Kyjev.

„(Ukrajinský prezident Volodymyr) Zelenskyj mnohokrát veřejně prohlásil, že ukrajinským cílem je vykopnout každého Rusa z Ruskem okupované Ukrajiny. A to je významný vojenský úkol. Velmi, velmi obtížný vojenský úkol,“ řekl nejvýše postavený americký generál. „Neříkám, že to nejde. Jen říkám, že je to velmi obtížný úkol. Ale je to jejich cíl. Určitě na to mají právo, je to jejich země. A oni zde mají morální převahu,“ dodal.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa