Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Po Ruské zmrzlině se přejmenuje i ruské vejce. Slovenský výrobce chystá nový název

Autor: Mii - 
17. března 2022
16:25

Ruskou zmrzlinu už v obchodech brzy neseženete, od dubna se plnohodnotně přejmenuje na Ukrajinská. A podobný osud čeká i ruské vejce, další oblíbenou lahůdku. Slovenský výrobce RYBA Košice oznámil, že jeho delikatesa „Ruské vejce“ a „Ruské vejce DUO“ se bude nově jmenovat jen „Piknik vejce“. Výtěžek z prodeje těchto produktů navíc půjde na pomoc Ukrajině.

Peníze dostane organizace Človek v ohrození, slovenská odnož Člověka v tísni, která na Ukrajinu posílá humanitární pomoc. Vejce, jimiž lze přispět, budou mít samolepku s ukrajinskou vlajkou, kterými bude ukryto slovo „ruské“.

Od 14. dubna se pak produkt trvale přejmenuje a dostane nový obal, lahůdku už lidé najdou pouze pod názvem „Piknik vejce“ a „Piknik vejce DUO“. „Stojíme za Ukrajinou a chceme vyjádřit podporu a solidaritu ukrajinskému lidu. Proto jsme se rozhodli, že brzy trvale změníme název produktů a ty existující označíme samolepkami ‚Na pomoc Ukrajině',“ cituje server Pluska.sk Richarda Dudu, generálního ředitele společnosti TAURIS Group, pod kterou RYBA Košice spadá.

Podobný krok už oznámila společnost Prima, výrobce Ruské zmrzliny. Od dubna bude pochoutka v obchodech k nalezení pod názvem Ukrajinská zmrzlina, současné zmrzliny jsou zatím označeny samolepkou na podporu napadené země. „Cítíme morální povinnost vymezit se alespoň touto formou proti agresivnímu a nespravedlivému počínání představitelů Ruska a dát jasnou zprávu lidem z Ukrajiny žijícím v České republice či na Slovensku, že na ně myslíme a podporujeme je,“ uvedl začátkem března vedoucí divize Prima Prokop Volf.

Video  Sankce pro Rusko: Stahování světových značek i zabavování majetku oligarchům  - Videohub
Video se připravuje ...

22:25
18. 4. 2024

Český prezident vyzývá USA, aby schválily zákon o pomoci Ukrajině

Prezident Petr Pavel byl hostem zahraniční televize CNN, kde komentoval českou iniciativu nákupu munice pro Ukrajinu. Vyslovil přání, aby americký Kongres schválil zákon o pomoci tohoto státu, který se potýká s ruskou agresí. Podle české hlavy státu Evropa přebírá sice více odpovědnosti, ale USA je stále největším podporovatelem. Pavel také prozradil, že se identifikovalo na milion kusů munice v zahraničí, neprozradil ale, od koho se bude munice kupovat. I kvůli bezpečnosti daného státu vůči Rusku. 

21:40
18. 4. 2024

Úspěch slovenské iniciativy na nákup munice ocenila i česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS). 

„Na ObranaTweetuje jsme samozřejmě připravení poskytnout iniciativě konzultace ohledně výběru a nákupu vhodné munice, jako je to v případě naší spolupráce s DarPutinovi. Moc děkujeme! Jsme rádi, že jste v tom s námi a pomáháte Ukrajině se bránit,“ uvedla na sociální síti X. 

21:06
18. 4. 2024

Život ve městě Orikhiv na Ukrajině.

Zobrazit celý online

Video se připravuje ...
Další videa