Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Putin je válečný zločinec, musí složit účty za zvěrstva, shodli se v Senátu USA

Autor: ČTK, swp - 
16. března 2022
03:26

Senát USA v úterý jednomyslně schválil rezoluci, která označuje ruského prezidenta Vladimira Putina za válečného zločince a vyzývá Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu a ostatní státy k vyšetřování ruské armády kvůli případným válečným zločinům spáchaným během ruské invaze na Ukrajinu. Podle agentury Reuters šlo o vzácný projev jednoty v hluboce rozděleném Kongresu.

„Všichni jsme se v této komoře spojili, demokraté i republikáni, abychom řekli, že Vladimir Putin nemůže uniknout skládání účtů za zvěrstva spáchaná na Ukrajincích,“ prohlásil lídr demokratické většiny v Senátu Chuck Schumer ještě před hlasováním.

Rezoluci, kterou předložil republikánský senátor Lindsey Graham, schválili senátoři z obou stran.

22:00
2. 3. 2024

Vážení čtenáři, děkujeme za pozornost. Čerstvé zprávy přineseme opět v neděli ráno.

21:44
2. 3. 2024

Ukrajinským silám se dnes podařilo sestřelit ruský stíhací bombardér Su-34, oznámilo ukrajinské letectvo. Ruské letouny se Ukrajincům dařilo sestřelovat i v posledních dnech.

21:14
2. 3. 2024

Slovenský expremiér Eduard Heger, který vedl úřednickou vládu, kritizuje setkání slovenského ministra zahraničí Juraje Blanára s jeho protějškem Sergejem Lavrovem. „Naši spojenci jsou na Ukrajině, ne v Rusku. Setkání se Sergejem Lavrovem jde proti našim principům. Neměli bychom podávat ruku zlu,“ napsal Heger. 

Zobrazit celý online

Rusko nazývá svou invazi na Ukrajinu „zvláštní vojenskou operací“, jejímž cílem je demilitarizovat a „denacifikovat“ Ukrajinu.

Putin také Ukrajinu označil za kolonii USA s loutkovým režimem a zemi bez tradice nezávislé státnosti.

Rusku se zatím nepodařilo ovládnout žádné z deseti největších ukrajinských měst, ale v mnohých z nich ostřeluje civilní cíle.

Video  Proč Rusko rozpoutalo násilnou invazi na Ukrajině?  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa