Pátek 1. prosince 2023
Svátek slaví Iva, zítra Blanka
Zataženo, sněžení -1°C

Vesničané se s Rusy na Ukrajině nepářou: Pomocí traktorů odtahují tanky do sběru!

Aktualizováno -
2. března 2022
20:04
Autor: VaB - 
1. března 2022
19:42

Tank a za ním tažený tank. Naprosto reálná scéna z Ukrajiny, kterou teď okupuje a bombarduje ruská armáda. Tamní romští obyvatelé s nimi ale zatočili! Těžké bojové techniky se totiž zmocnili pomocí traktoru. Podobných případů přibývá. 

Trocha humoru, tak ukrajinská politička Lesja Vasylenková označila video, na kterém ukrajinští Romové odtahují pryč ruské bojové vozidlo. „Kovový šrot je na Ukrajině velmi cenný, takže lidé jsou velmi nadšení ze všech peněz, které mohou vydělat získáním nepřátelských zbraní,“ napsala politička na twitteru.

Video se stalo brzy virálním, stejně tak i samotný zemědělec, který se na zmocnění nepřátelského stroje podílel. Ke zmocnění s pomocí modrého traktoru došlo podle agentury Unian v neděli u Kachovky na jihu Ukrajiny.

V tomto případě mělo jít o obojživelné obrněné pásové vozidlo MT-LB. Představené bylo v 50. letech 20. století.

Sociálními sítěmi koluje i další video, na kterém už modernější traktor Fendt za sebou táhne další ruský stroj, i tentokrát by za tímto aktem statečnosti měl stát farmář. Za sebou táhl protiletadlový komplet krátkého dosahu 9K33 vybavený i radary.

Krádeže ruských strojů se napříč Ukrajinou začínají stávat populárnějšími. Další video ukazuje, jak zemědělci za pomocí dvou traktorů táhnou za sebou další obrněnec. Na dalším videu pak jede několik mužů na tanku, který se jim zřejmě podařilo ukořistit. Na sítích se šíří vtipy o tom, že ve sběru za tanky dostanou určitě pořádné peníze.

Video  Ukrajinští farmáři ukradli ruskou bojovou techniku za pomocí traktorů.  - Twitter
Video se připravuje ...

Válku na Ukrajině sledujeme v online zpravodajství.

22:00
30. 11. 2023

Děkujeme za pozornost, kterou našemu online přenosu věnujete. Vše, co se týká ruské agrese na Ukrajině, budeme sledovat zase od čtvrtečního rána.

21:55
30. 11. 2023

Pro americkou vládu by mohlo být po Novém roce velmi složité pokračovat v podpoře Ukrajiny, neuvolní-li Kongres na tento účel dodatečné finance. Na brífinku to dnes řekl mluvčí Bílého domu John Kirby, který vyzval zákonodárce k urychlenému rozhodnutí. Žádost o další miliardy dolarů blokuje Republikánská strana, která chce vyčlenění peněz spojit se zpřísněním imigračních zákonů.

"Přistávací dráha se krátí," prohlásil dnes Kirby. "Myslíme si, že máme čas zhruba do konce roku, než začne být velmi obtížné dál Ukrajinu podporovat. A konec roku přijde brzy," upozornil na tiskové konferenci mluvčí pro otázky národní bezpečnosti.

21:30
30. 11. 2023

 Ukrajina uspořádá volby až po konci války, kterou na jejím území loni v únoru rozpoutaly ruské invazní síly. V memorandu podepsaném na setkání ukrajinského parlamentu v polovině listopadu se na tom shodlo vedení, strany a skupiny tohoto zákonodárného orgánu, uvedl dnes list Ukrajinska pravda. Volby Ukrajina před válkou plánovala na příští rok.

Zástupci veškerých politických stran zastoupených v parlamentu "se shodli, že budoucí svobodné a férové národní volby (parlamentní a prezidentské) se budou konat po konci války a ukončení stanného práva, po uplynutí dostatečného času na přípravu konání hlasování," tedy nejméně šest měsíců po konci stanného práva, píše se v memorandu.

Zobrazit celý online

 

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud