Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Ruská loď dostala nakládačku od Gruzínců: Nemáte palivo? Použijte pádla a jděte do pr*ele, okupanti!

Autor: pma - 
28. února 2022
19:33

Nejen Ukrajinci, ale i další státy se staví proti okupaci země sousedním Ruskem. Tentokrát dostali ruští vojáci za uši od gruzínské lodi. V duchu hrdinů z ukrajinské lodi u Hadího ostrova poslali Rusy do „pr*ele“.

 

Rusové, kteří ve čtvtek ráno napadli Ukrajinu, asi nemají dostatek paliva a zbraní. Vypovídá o tom například video, které se objevilo na sociálních sítích v minulém týdnu. Kapitána gruzínské lodi se ptala posádka ruských okupantů, zda nemají trochu paliva.

Podobně jako na Hadím ostrově

„Jste Rusové?“ ptal se kapitán. „Ano, jsme Rusové, pomozte nám, prosím,“ ozvalo se. „Tak to jděte do pr*ele, ruští okupanti,“ poznamenal gruzínský kapitán. „Pokud nemáte palivo, použijte pádla. Sláva Ukrajině,“ vzkázal ještě kapitán.

Situace připomíná i několik dní starý incident na Hadím ostrově.  „Ruské lodi, jděte do pr*ele,“ prohlásili směrem okupantům jeden z pohraničníků. Vojáci za tato slova měli být postřeleni, ale dle posledních informací by měli být stále naživu, ale zajati ruskou armádou.

Video  Charkov pod palbou, mrtví civilisté! A ostré sankce drtí Rusko.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

18:35
Dnes

V Polsku neznámí lidé vysypali tuny ukrajinské kukuřice, šlo o osm vagonů. Obilí směřovalo do dalších zemí. 

17:43
Dnes

Ukrajina za dva roky ruské invaze vede v patrnosti přes 120.000 válečných zločinů spáchaných Rusy, uvedl dnes na konferenci s názvem Ukrajina 2024 ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin. Informovala o tom agentura DPA. Vedoucí ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak na stejném fóru kritizoval mezinárodní organizace, že nedělají dost, aby situaci zlepšily.

„Neexistuje zločin, kterého by se ruské síly na Ukrajině během války nedopustily,“ sdělil Kostin. Dodal, že soudy za dobu války vynesly 80 rozsudků v procesech týkajících se možných válečných zločinů.

17:02
Dnes
!

Za dva roky války s Ruskem padlo 31.000 ukrajinských vojáků, prohlásil dnes na tiskové konferenci v Kyjevě ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Počet zraněných v ukrajinské armádě nechtěl komentovat, aby neposkytl ruské straně důležité informace. Rusů podle Zelenského padlo 180.000. Už dříve ukrajinský lídr tvrdil, že ruské ztráty jsou pětkrát vyšší než ukrajinské. Podobná tvrzení nelze v probíhající válce bezprostředně nezávisle ověřit.

Zobrazit celý online

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Video se připravuje ...
Další videa