Dojemné loučení otce se synem: Ruslan (35) posadil rodinu na vlak a šel bojovat

Autor: rc - 
4. března 2022
18:23

Na vlak z Ukrajiny do Maďarska posadil svou rodinu Ruslan Gladkij, který musel zůstat, aby bojoval za svou zemi. Na vlakovém nádraží dal svým blízkým sbohem. Dojemné loučení pětatřicetiletého otce se svým devítiletým synem zachycují snímky.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině všeobecnou mobilizaci, a tak muži ve věku 18 – 60 let nemohou opustit svou zemi. Zůstávají, aby rodnou zemi bránili proti ruské invazi. Ze země tak prchají pouze ženy a děti, jež se musí náhle rozloučit se svými blízkými. Rodinu na vlak do bezpečí posadil i Ruslan Gladkij, který se s manželkou Galinou (37), dcerou Emílii (4) a synem Hordejym (9) loučil na nástupišti. Rodině dal sbohem, aniž by tušil, zdali se s nimi ještě uvidí.

Loučení nezůstalo bez povšimnutí a snímky otce se synem obletěly celý svět. Na fotografiích je vidět, jak se devítiletý chlapec nechce od svého tatínka odtrhnout. Pláče, když se s ním loučí. Následně je posazen do vlaku a rodina ještě dává sbohem skrze okénko. „Byl to těžký okamžik. Nechtěl jsem se rozloučit se svou rodinou. Odjíždí do Maďarska. Žijeme 250 kilometrů od Lvova a odvezl jsem je sem dnes ráno, aby chytli vlak. Zůstávám. Budu bránit svou zemi,“ popsal nejtěžší chvíle ve svém životě pro Daily Mirror.

Z válkou zmítané Ukrajiny utíká do sousedních zemí statisíce lidí. Spojené národy však varují, že by zemi mohlo opustit kvůli probíhající válce až pět milionů lidí.

14:59
Dnes

Americký zmocněnec pro Ukrajinu Keith Kellogg se dnes v Minsku setkal s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, uvedla běloruská státní agentura Belta. Agentura Reuters v této souvislosti připomněla, že zmocněnec republikánského amerického prezidenta Donalda Trumpa je nejvýše postaveným americkým představitelem, který za poslední roky autoritářského běloruského vůdce navštívil.

Lukašenko s Kelloggem podle Belty hovořil o politické situaci a vztazích mezi Spojenými státy a Běloruskem.

14:00
Dnes
!

Některé firmy včetně českých a německých stále dodávají Rusku stroje k výrobě zbraní, řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj novinářům a vyzval k sankcím vůči těmto společnostem. Informovala o tom dnes agentura AFP s tím, že tuto informaci sdělil Zelenskyj novinářům v pátek s embargem do dneška. Podle Zelenského jde mimo jiné o 13 německých a osm českých společností, jejich jména ale neuvedl.

12:34
Dnes

Ruská armáda v noci na dnešek a ráno vyslala na Ukrajinu dalších skoro 280 dronů, část z nich byly imitace útočných bezpilotních letounů, které mají zmást systém protivzdušné obrany. Na ukrajinské území ale útočilo Rusko i několika balistickými raketami, uvedla ukrajinská armáda v prohlášení podle ruskojazyčné služby serveru BBC.

Většinu ruských dronů a raket ukrajinská armáda odrazila. Hlavním cílem ruských úderů byla Poltavská oblast a v ní město Kremenčuk, kde byla buď přímo, nebo troskami dronů a raket zasažena energetická infrastruktura.

Zobrazit celý online

VIDEO: Na cizinecké policii v Olšanské ulici na Žižkově se kvůli registraci přijíždějících uprchlíků tvoří dlouhé fronty. Policisté je v případě potřeby odbavují i po konci pracovní doby. (1. březen 2022)

Video  Na cizinecké policii v Olšanské ulici na Žižkově se kvůli registraci přijíždějících uprchlíků tvoří dlouhé fronty. Policisté je v případě potřeby odbavují i po konci pracovní doby. (1. březen 2022)  - David Malík
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa