Uprchlíci po útocích v Bruselu: „Teď se nás Evropa bude bát ještě víc“

Autor: kle - 
22. března 2016
18:41

Soustrast a solidaritu s oběťmi úterních teroristických bombových útoků v Bruselu vyjádřili migranti čekající v uprchlickém táboru Idomeni na řecko-makedonských hranicích. Teroristé jsou i naši nepřátelé, opustili jsme kvůli nim domovy, vzkazují podle agentury Reuters.

Jeden z mladíků v táboře, protestující proti zavřeným hranicím, držel ceduli s nápisem „Sorry for Brussels“.

Syřan Ala řekl, že s lidmi v Bruselu soucítí. „Je mi to skutečně líto a všichni zde, kteří vědí o tom, co se dnes v Bruselu stalo, litují také. Víte, přišli jsme ze Sýrie a z Iráku ze stejných důvodů. Kvůli teroristům, kvůli ISIS a sebevražedným atentátníkům. Sdílíme stejný osud,“ řekl.

Promiňte, Evropané:
Video Uprchlíci - Blesk TV

Jiní, jako například Wesam ze syrské Palmýry, se bojí, že úterní bombové útoky v Bruselu budou mít negativní dopad na šance migrantů pokračovat v cestě z Řecka dál do Evropy: „To, co se dnes stalo, je pro nás zlé, zvláště pro nás. Lidé se nás budou možná ještě více bát a budou se k nám hůře chovat.“

V táboře Idomeni je aktuálně 12 tisíc migrantů ze Sýrie, Iráku, Pákistánu a Afghánistánu. Dorazili k řecko-makedonské hranici s cílem pokračovat dále do Evropy, zejména do Německa. Makedonie však svou jižní hranici uzavřela a nikdo neví, co bude dál.

Situace v táboře:

Další videa
Články odjinud