Pomsta za vraždu Švédky: Dav ve Stockholmu napadl dětské uprchlíky

Autor: mb - 
30. 1. 2016
12:54

Několikasethlavý dav zaútočil ve Stockholmu cíleně na dětské uprchlíky. Před útokem radikálové rozdávali letáky, kde zmiňují vraždu sociální pracovnice, kterou ubodal imigrant ze Somálska. Čin byl tak pravděpodobně spáchán pod záminkou odplaty.

„Po celé zemi slyšíme zprávy, že policie nedokáže zabránit zločinům ani je vyšetřovat…V posledním případě zavražděné ženy »nezletilým uprchlíkem« policejní komisař dokonce projevil více sympatií k pachateli než k oběti. My ale odmítáme smířit se s opakovanými útoky na naše ženy. Odmítáme zničení naší kdysi bezpečné společnosti,“ stálo v letáku, který rozdával zhruba 200členný dav. Velmi brzy pak přešli od slov k činům.

Začalo peklo

Maskovaní muži následně vtrhli na nádraží, kde si dle policie vybírali „dětské uprchlíky“ a začali je fyzicky napadat. „Viděl jsem asi tři lidi, kteří byli zmláceni. To nebyla žádná obyčejná rvačka, šli po migrantech. Bál jsem se a raději utekl,“ prozradil švédským médiím nejmenovaný svědek.

Policie zatím potvrdila, že k útoku došlo v pátek večer kolem 21:00 hod. I když švédská média mluví o 200členném davu, do mlácení uprchlíků dle úřadů bylo zapojeno „jen“ několik desítek lidí. Podle policie jsou útočníci nejspíše napojeni na fotbalové hooligans.

Minulý týden švédská policie varovala veřejnost před bandami nezletilých uprchlíků, kteří terorizují pasažéry na nádraží ve Stockholmu. Gangy nezletilců převážně z Maroka údajně sexuálně obtěžují ženy a dopouštějí se krádeží. V Maroku je až 80 tisíc dětských bezdomovců, kteří se živí pouliční kriminalitou. Předpokládá se, že gangy řádící ve Stockholmu se rekrutovaly právě z této komunity zanedbaných dětí.

Postoj Švédů k uprchlické krizi se během loňského roku dramaticky změnil. Zatímco ještě na začátku roku většina Švédů souhlasila s tím, že je třeba běžencům pomoci, v zemi nyní získávají podporu politické strany, které prosazují tvrdý postup vůči utečencům.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Další videa