Pondělí 8. srpna 2022
Svátek slaví Soběslav, zítra Roman
Polojasno 23°C

Ceny energií a český průmysl: Komu hrozí krach a kdo z krize těží? Expert promluvil o solárních panelech 

Autor: amb - 
7. července 2022
05:00

Skláři, hutě nebo pekaři - ti budou v českém průmyslu patřit mezi nejvíc ohrožené, uvedl odborník Jakub Tobiáš. Jiná odvětví budou naopak ze stoupajících cen energií těžit, příkladem jsou firmy nabízející úsporná řešení. „Teď tyto firmy mají tak velké množství zakázek, že nestíhají,“ sdělil Tobiáš Blesk Zprávám. Jak je to v Česku s těžbou plynu? V čem bychom se měli inspirovat u Polska a Slovenska? A proč by ceny za energie neklesly, ani kdyby skončila válka na Ukrajině? 

Až Čechům skončí tarify s fixovanou cenou a uvidí nové částky za elektřinu a plyn, většina z nás očekává velký šok. Zdražování však dopadne nejen na domácnosti, ale i na český průmysl. Přestože základní infrastruktura se podle Jakuba Tobiáše z LAMA Energy obávat zatím nemusí, v jiných odvětvích mohou nastat potíže.

„U firem je riziko, že nedostanou od dodavatele nabídku, jelikož podnikají v rizikovém sektoru jako například sklárny, pekárny nebo cementárny,“ řekl Blesku. „Plyn a elektřina jsou základní komodity a dnes snad již neexistuje odvětví, kterého by se nedotýkaly. Energeticky nejvíce náročné odvětví

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus
Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Blesk.cz

Odemknout článek

Video se připravuje ...
Další videa