Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Pro rodiče dva měsíce dovolené navíc? Česko musí přijmout novou evropskou směrnici

Autor: Jakub Tomek - 
24. března 2022
05:00

Nová směrnice EU totálně zamíchá s počítáním dnů dovolené v práci. Česko ji musí začlenit do svých zákonů už do srpna a podle návrhu lidovců to bude znamenat, že každému z rodičů chtějí zajistit dva měsíce volna navíc! Postupně (nebo najednou?) vybraných během prvních osmi let dítěte.

Matka či otec by si mohli vybrat volno po dnech i po týdnech, jak jim to bude vyhovovat. A to za každé dítě zvlášť! „Pokud mám například tři děti do 8 let, je to 3krát 2 měsíce pro každého z rodičů,“ potvrdila pro Blesk mluvčí lidovců Lucie Ješátková. Návrh by se měl týkat pouze rodičů v pracovním poměru, nikoli osob samostatně výdělečně činných.

Týden ročně?

Podle poslankyně Marie Jílkové (44, KDU-ČSL) by to v průměru mohlo vycházet na týden volna navíc v každém roce. „Zejména samoživitelky mají veliký problém pokrýt letní prázdniny svojí dovolenou. Existují i případy, kdy před prázdninami musí dát výpověď, aby se přes léto mohly starat o děti,“ argumentuje Jílková, která návrh připravuje. Platit by mohl už od letošního srpna.

Náhrada mzdy

Jde o placenou dovolenou a forma vyplácení peněz během čerpání volna by podle poslankyně neměla být přes sociální dávky, ale náhradou mzdy. Firmám by pak stát částku vrátil formou odpočtu z odvodů na sociální pojištění. „Konzultovali jsme to s nadnárodními fifi rmami, které takový nápad uvítaly. Chápou, že součástí péče o zaměstnance je i poskytnout jim čas na rodinný život,“ dodala Jílková.

Samé otázky

Do českého práva by se novinka měla zakomponovat jako tzv. rodičovské volno. Jenže teď nastává obrovská spousta otázek, na které zatím nemají odpověď ani zákonodárci. „Vše je teprve v počátcích, proto ještě nemáme všechny detaily pohromadě,“ řekla Blesku Ješátková. Konečný návrh bude znám nejdříve na konci dubna, kdy normu projedná vláda a pak ji posvětí i Parlament.

Nedostatečná rovnováha

Opatření vychází ze směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem z června 2019 a Česko ji má do svých zákonů zařadit do letošního srpna. Právě nerovnováha mezi pracovním a rodinným životem je jednou z věcí, za kterou Česko Evropská komise dlouhodobě kritizuje. „Vyčítají nám velmi malé zapojení matek malých dětí do pracovního procesu a také malé zapojení otců do rodinné péče,“ řekla Jana Skalková, která je vedoucí týmu poradců ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (41, KDU-ČSL).

Video  Tipy na dubnové výlety  - Videohub
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

lucie13 ( 26. března 2022 09:54 )

Článek snad není o mých příjmech, ale o ty si starosti dělat nemusíte, přes 25 let jsem na tom západě pracovala, proto ty výhody znám.
Kdysi česká vláda slibovala, jak rychle ten západ doženeme, ale to se platově a sociálními výhodami nestane asi nikdy.
Otázkou je, proč koncerny za stejnou práci jinak platí a proč nejsou v ČR sociální výhody pro pracující (ne lidi na dávkách) stejné jako na západ od nás.
Stačí téma jako přesčasy. Na západě bylo možné si vzít až týden volna v kuse z přesčasů. Nebo na první 3 dny nemocenské nebylo potřeba potvrzení od doktora a zaměstnavatel i tak platil 100% platu. Samozřejmě i tam se našli vykukové, protože nejvyšší nemocnost byla v pondělí a pátek. Na čtvrtky dost často vycházely všechny ty katolické svátky, tak byl o volno v pátek vždy zájem. Mluvím tedy pouze o práci v kanceláři, s jiným pracovním zařazením zkušenosti nemám. Standard je i “Familienzuschlag”, takže pokud máte 2 děti, tak na přídavkách a podpoře pro rodiny od zaměstnavatele máte ca. o 800€ měsíčně navíc oproti kolegyni bez dětí.
Familienzuschlag neplatí jen banky, ale i firmy jako C&A nebo H&M.

bullshit ( 24. března 2022 12:10 )

Staň se OSVČ a budeš v pohodě Uvidíš ty nároky na vše popisované v cizioně

lucie13 ( 24. března 2022 11:31 )

Píšete nesmysly, to není žádná dovolená navíc, ale každý rodič má nárok na 30 dnů placeného opatrování nemocných dětí mladších 12 let.
Samoživitelé mají 60 dnů ročně.
Když je nemocný zaměstnanec, tak má nárok na 6 týdnů nemocenské na 1 diagnózu, která je 100% platu. Když má jinou nemoc, tak těch 6 týdnů běží znova a znova 100% platu.
Když někdo zůstane doma s nemocnými dětmi, tak na tom nesmí být finančně hůř, tj. znevýhodnění kvůli nemocným dětem. Jmenuje se to “Pfl­egefre­iste­llun­g”
Nehledě na to, je na západě standard i přídavek na dítě, což je v Německu přes 220€ za 1 dítě a v Rakousku asi 190€ a k tomu v září navíc 100€ pro školáky na školní výbavu.
Dále je třeba v Rakousku standard 14 ročních platů i 14 důchodů, jeden plat/důchod navíc na dovolenou v létě a druhý na Vánoce. V určitých odvětvích, např. bankovním sektoru se platí až 16 ročních platů, tj. každý 3. měsíc dvojnásobný plat.
Kam se ČR od 1989 posunula? Proč firmy u nás neplatí to samé jako na západě nebo snad Češi neumí pracovat?

Zobrazit celou diskusi