Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Nová hrozba z Kremlu: „Nestrpíme, co vyvádí Česko, Bulharsko a Pobaltí,“ vzkazuje Putinův mluvčí

Autor: ČTK - 
29. dubna 2021
16:04

Rusko nestrpí to, „co teď vyvádí“ Česko, Bulharsko a Pobaltí, prohlásil dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov podle listu Kommersant. Reagoval na vyhošťování diplomatů, které následovalo poté, co české úřady označily agenty ruské vojenské rozvědky GRU za důvodně podezřelé z výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 s dvěma oběťmi na životech.

Česko vyhostilo 18 ruských diplomatů, Rusko v odvětě 20 českých. Ruské diplomaty vypověděly také Slovensko, Litva, Estonsko, Lotyšsko a Bulharsko, které rovněž obvinilo Rusko z účasti na výbuších v bulharských skladech munice.

Video  Babiš o Vrběticích: Odmítl Zemanovo tvrzení. Je jen jedna vyšetřovací verze.  - ČTK / Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

„To, co teď vyvádějí Češi, jak se k nim přidali Bulhaři, jak se k nim v rámci té proslavené solidarity přidali Baltové a další - to nebudeme tolerovat. A my to už netolerujeme, což jasně předvádíme,“ řekl mluvčí Kremlu ruské státní televizi Pervyj kanal.

Peskov dodal, že prezident Vladimir Putin vyjádřil „přání Ruska - mít dobré vztahy se všemi zeměmi“, ale „bůhvíproč toto poselství zatvrzele nechtějí slyšet ani ve Washingtonu, ani v Bruselu, ani v evropských metropolích“.

Video  Šéf diplomatice Kulhánek o ultimátu pro Rusko  - ČTK
Video se připravuje ...

Peskov poté tiskové konferenci podle Kommersantu prohlásil, že libovolné kroky, které Moskva udělá, učiní pouze ve svém vlastním zájmu. Odmítl však upřesnit, jaká odvetná opatření by to mohla být. „Rusko reagovalo a bude reagovat. Rusko neponechá bez reakce podobné naprosto nepřijatelné provokační kroky a naprosto neodůvodněná, nedokázaná obvinění,“ dodal.

Peskov v televizi podle agentury TASS také řekl, že počínání Česka a Bulharska vyvolávají pouze „podráždění, lítost, nepochopení“, ale i přání uvidět změny v „schizofrenním stanovisku“ obou států. Obvinění na ruskou adresu označil za „naprosto neopodstatněný nesmysl a lež“.

Mluvčí Kremlu vyjádřil uspokojení, že v tomto případě „nepřevládla agresivní evropská solidarita“ a mnohé členské státy Evropské unie se snaží hodnotit situaci vyváženě a střízlivě. „Samozřejmě si uvědomujeme, že jistý tábor ,mladoevropanů‘ v EU už roky předvádí naprosto nepřátelskou náladu vůči Rusku, ale doufáme, že to vyváží názor těch států, které tvoří základ EU a které jsou náchylné ke střízlivější analýze,“ prohlásil.

wenzel trousil ( 1. května 2021 16:13 )

Rusko vas varuje, nevyhrozuje! Ikdyz, lumpum co tohle rozpoutali je treba nahanet strach,ne se jich doprosovat!

marmat ( 29. dubna 2021 18:12 )

Byl by o týden dříve "možná" diplo­matic­ký..­.tak­to - po týdnu velmi Moskevský !

marmat ( 29. dubna 2021 18:10 )

Vyhrožuje nám Rusko a Vy "emigrante" konstruujete hovězinu jako dítě !!!

marmat ( 29. dubna 2021 18:06 )

Vyhrožování zase jako metoda??? Zapomíná, že nejsme "mužíci"-
bez Internetu/soc.sítí a že od Aurory uteklo skoro 105 let !!

wenzel trousil ( 29. dubna 2021 16:59 )

Cesko se cim dal vic stava Americkou kolonii a je treba sledovat jak po odmitnuti US radaru se pokousi USA vloudit do ceske zeme "zadnimy vratky"...Bacha nato,,,snad opravdu Cesko se nestane poskokem statnich teroristu z USA!!! Lide! Bdete!

Zobrazit celou diskusi