Programátoři budou tvořit e-shop s dálničními známkami: Stihnout to chtějí za víkend

Autor: ČTK - 
24. ledna 2020
07:06

Programátoři v rámci veřejného hackathonu #ZNAMKAMARADA dnes začnou pracovat na novém e-shopu s dálničním známkami. Naprogramovat ho chtějí během víkendu a v pondělí následně zdarma předat státu. Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

„Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama!“ uvedl organizátor akce, majitel české pobočky reklamní agentury WMC a digitální agentury Actum Tomáš Vondráček.

Výzvu k naprogramování e-shopu zveřejnil minulý pátek na svém profesním LinkedIn profilu. „Nikdy jsem netušil, jakou lavinu dokáže spustit výzva, která poukazuje na zbytečné investice peněz tam, kde je řešení již hotové či se dá pořídit za několikanásobně nižší částku. Výzvu si vzali za své největší hráči e-commerce. Dálniční známky již nabízí Alza.cz, Pilulka.cz a další,“ dodal.

Hackathon se uskuteční ode dneška do neděle v sídle Vondráčkovy společnosti Actum v budově Visionary v pražských Holešovicích.

Zakázka na informační systém a e-shop s elektronickými dálničními známkami už stála křeslo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Podle odborníků i politiků je výrazně předražená, navíc nevzešla z otevřeného tendru.

Video 75 milionů ročně navíc: „Elektronické dálniční známky vyjdou dráž než papírové,“ říká Bláha - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

sejdemeseupopelnic ( 24. ledna 2020 11:02 )

Kompletní to za víkend být nemůže, prtože nemají přístup k tajným záležitostem, jako třeba jízdy privilegovaných zadarmo (MV atd.). Ale nabídnout 400 mega - to mohl podepsat jen někdo pěkně zhulenej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud