Chytrý záchod za půl milionu komunikuje. Mělník pořídí tři, hledá lokality

Autor: ČTK - 
18. ledna 2020
13:32

Mělník už vybral první místo, kde bude ještě letos stát takzvaná chytrá toaleta. Vybral lokalitu v Jungmannových sadech. Ve městě tak budou troje veřejné toalety. Jedny fungují na náměstí Míru a další na autobusovém nádraží, kde se chystá rekonstrukce. Pokud se chytrá toaleta osvědčí, mohla by další přibýt třeba v parku Na Svini, řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN).

Chytrá toaleta bude mít pánskou a dámskou část, platit v ní bude možné pouze kartou nebo skrze mobilní aplikaci. „Design si můžeme v podstatě zvolit tak, jak ho budeme chtít,“ uvedl místostarosta. Nejčastěji se podle něj používá postup, že se vyfotí prostor, v tomto případě park, kde bude toaleta stát, a z fotografie se vyhotoví polep. Budka pak více zapadne do okolí. Zařízení také umí samo provozovateli nahlásit nedostatek toaletního papíru nebo mýdla.

Náklady na jednu toaletu dosáhnou 450 000 korun. Město také uvažovalo o zprovoznění záchodků v domě služeb, to by ale podle odhadů vyšlo na tři miliony, proto město zřídí radši levněji více toalet na více místech. Mezi dalšími návrhy je například lokalita u hřbitova na Pražské ulici.

Na konci loňského roku začaly fungovat první dvě chytré toalety v Kolíně, další mají třeba ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

salto ( 21. ledna 2020 09:33 )

Není nad to, pokecat si při sr., pardon, při vykonávání potřeby s hajzlem

jardahl87 ( 18. ledna 2020 21:10 )

A to ty hajzli vymyslel Kalousek,nebo Rakušan,že by se na tom dalo něco trhnout,do vlastní kapsy ??? No nekup to !!!!

jardahl87 ( 18. ledna 2020 21:07 )

Evka4: Naprostý souhlas a nestálo by to ty statisíce !!!

tomik007 ( 18. ledna 2020 18:56 )

A to si jesce nebyl v RUSKU. To bys prstickem skrabal po ceskem zachodu...

banany ( 18. ledna 2020 17:27 )

Osobně se štítím všech veřejných WC v Česku!!!! Smrad,špína a sotva se tam člověk otočí aby neměl bradu u dveří. Nesrovnatelné s WC v západních státech!!!!! Klimatizace po každém použití,velká čistota a vůně!!!!!!! Cizinci musí být zh.nu.seni na našich WC!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud