Rakušan definitivně mění Kolín za STAN. Úředníci ho na rozloučenou zasypali dárky

Autor: ČTK, tva - 
24. 6. 2019
16:35

Poslanec a předseda hnutí STAN Vít Rakušan na pondělním zasedání městských zastupitelů rezignoval na funkci starosty Kolína. Novým starostou zastupitelé zvolili dosavadního místostarostu Michaela Kašpara (STAN), byl jediným kandidátem. 

Vít Rakušan svůj konec ve funkci starosty avizoval již v polovině dubna. Důvodem je jeho zvolení do čela hnutí STAN. Rakušan byl starostou poprvé zvolen v roce 2010 za uskupení Změna pro Kolín. Změna pro Kolín sdružuje nezávislé kandidáty a členy STAN. V loňských komunálních volbách získala 62,82 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 27 členů.

Rakušan ve své rozlučkové řeči po zvolení nového starosty poděkoval kolínským občanům, zastupitelům i úředníkům. Rakušanovi následně poděkovali také zaměstnanci, dostal mnoho dárků, mimo jiné dort nebo obraz podepsaný zaměstnanci městského úřadu.

Rakušanův nástupce: Cesta je nastavená dobře

Lídrem STAN byl Rakušan zvolen v sobotu 13. dubna na sněmu hnutí. Byl jediným kandidátem na předsedu a získal 93,9 procenta hlasů delegátů. Už předtím oznámil, že v případě zvolení lídrem STAN jako starosta skončí.

Nový starosta Kolína Michael Kašpar (STAN)Nový starosta Kolína Michael Kašpar (STAN) | Facebook Michael Kašpar

Rakušan již dříve uvedl, že pro rezignaci až po více než dvou měsících od svého zvolení do čela STAN má své důvody. Chtěl například dokončit problematickou rekonstrukci Pražské ulice, která měla být hotová loni v listopadu.

„Z mé strany se nic nemění, máme nějak nastavený program a já rozhodně nehodlám tím kormidlem otáčet a rozhodně hodlám pokračovat v tom, co jsme začali. Myslím si, že cesta je nastavená dobře, a já na tom nehodlám nic měnit,“ řekl Kašpar.

Kolín vede koalice Změny pro Kolín, Volby pro Kolín a Kolíňáků. Prioritou pro město v následujících čtyřech letech je podle Rakušana hlavně pokračování v oddlužování Kolína a shánění peněz, jež spočívá v efektivním čerpání dotací, řekl Rakušan už v říjnu po volbách.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

houslista ( 27. června 2019 11:12 )

Rakušan neskutečné politické jelito taky nic jiného než Babiš neplateš si v noci manželku s Babišem ubožáku!

salto ( 25. června 2019 18:42 )

Jako starosta v Kolíně byl borec a je za ním vidět dobře odvedená práce. Ovšem od chvíle co se dostal do vysoké politiky se chová jako nepublikovatelný výraz a Kalouskův nohsled.

jardahl87 ( 24. června 2019 20:43 )

Ten Rakušan je odchovanec Kalouska,zkrátka stejný debil,který jde jenom po penězích a kariéře !!! Na Volárně u Kolína má rezidenci o které se nikomu (kromě Kalouska) ani nezdá !! Asi z normálního platu že ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa