Toaletní průlom: Šikmá mísa má odradit od vysedávání na WC, bolí z ní stehna

Autor: ČTK - 
19. prosince 2019
08:05

Toaletní mísy nakloněné směrem dolů o 13 stupňů navrhla jedna britská firma. Po pěti minutách sedění na nich začínají bolet stehna, což by mělo zaměstnance přimět trávit na toaletách méně času nebo vést ke kratším frontám u veřejných sociálních zařízení, napsal server Wired.

Zařízení nazvané StandardToilet již schválila British Toilet Association, což je organizace, která se zasazuje o kvalitnější sociální zařízení. Cena toalety se pohybuje od 150 do 500 liber (od 5000 Kč do 15 000 Kč). Tvůrce už jedná o dodávkách s radnicemi a firmami provozujícími odpočívadla u dálnic.

Zakladatel společnosti Mahabir Gill uvedl, že StandardToilet by se mohla objevit také na nádražích, v barech a obchodních centrech. Hlavním cílem šikmých toalet však je, aby zaměstnanci netrávili příliš času pobytem na wc s chytrým telefonem v ruce, což snižuje produktivitu práce.

Toaleta je zdraví prospěšná, tvrdí tvůrce

Sám Gill byl za svou pracovní kariéru mnohokrát svědkem také toho, že zaměstnanci na toaletách spali, a vadily mu fronty u veřejných záchodů. Úhel 13 stupňů je podle něj tak akorát, aby nezpůsobil zdravotní potíže. „Stačí ale k tomu, aby se člověk chtěl zvednout, co nejrychleji to jde,“ dodal. Jeho toaleta je prý i zdraví prospěšná, zlepšuje totiž držení těla. „Především ale šetří peníze zaměstnavatelů,“ uvedl Gill.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

pondcamrest ( 19. prosince 2019 16:08 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

tomik007 ( 19. prosince 2019 12:28 )

Se s toho czlovek sesune i s h o v n e m ve sveraczi...

starypes ( 19. prosince 2019 10:36 )

Jen další z novodobých p í č o v i n. Kde na takové idiotské nápady jejich návrháři chodí?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud