Úterý 11. května 2021
Svátek slaví Svatava, zítra Pankrác
Polojasno 28°C

Veřejné záchodky mají odhalit sex, drogy i přespávání. Lidé je kritizují

Autor: tsv - 
17. srpna 2019
12:05

Rozruch a nelibost působí nová podoba veřejných toalet ve waleském městu Porthcawl. Kromě automatického čištění mají zjišťovat, jestli je uvnitř pouze jeden člověk. A případné roztoužené dvojice od sexu odradit vodním postřikem a alarmem. Také mají měřit, jestli tam dotyčný netráví příliš mnoho času a nezkouší tu třeba přespat. Kritici poukazují na to, že některé dvojice můžou vážit tolik co jednotlivec. Nebo že děti můžou občas potřebovat asistenci. Informovala o tom televize Sky News.

Nové záchodové kabiny jsou navržené tak, aby zabraňovaly nežádoucímu chování, jako je například užívání drog nebo vandalismus. V podlaze místnosti budou dále instalované váhy, díky kterým se zabrání přítomnosti více než jednoho uživatele.

Jakékoli násilné chování ihned spustí vodní trysky, které jedince promočí skrz na skrz. Ihned se také otevřou dveře kabinky a odhalí agresivního pachatele.

Vodní trysky budou využívány i k zamezení kouření a užívání drog. Stěny a podlahy budou navržené tak, aby je nebylo možné poničit graffiti.

V kabinkách bude také nastavený časový limit, který má odstrašit potenciální přespávající. Dveře toalet se budou navíc samy zamykat a odemykat každý večer a ráno díky časovači instalovaném v zámku.

Budou mít matky s dětmi a obézní lidé zákaz vstupu?

Lidé však v plánech postupně nacházejí určité nedomyšlené faktory. Jedním z nich je váha zabudovaná v podlaze. Na téma nových kabinek se rozjela debata na twitteru. Znepokojení lidé se bojí, že budou kvůli nadprůměrné váze kabinkou vyhodnoceni jako dva lidé a bude jim tím pádem přístup k toaletě zamítnut.

Na twitteru dále jedna maminka poukazuje na fakt, že musí chodit na záchodky pomáhat svým dětem, což kvůli systémům kabinky nebude možné. Dále konstatuje, že ne jen děti potřebují asistenci a že by systém odmítl umožnit přístup i nesamostatným seniorům či vážně postiženým.

Investice za pět milionů

Na nových kabinkách utratí město 170 tisíc liber (necelých pět milionů korun). Přestavbu toalet hájí tím, že jejich aktuální zařízení jsou nemoderní a už přesáhly své datum spotřeby.

Lidé budou muset za možnost využití toalety zaplatit, konkrétní částka se ale ještě neupřesnila.

Zobrazit celou diskusi
Další videa