Novinky pro rybáře: Podběrák povinně a hned několik zákazů!

 • Autor: red - 
  9. 1. 2019
  12:07

  Pravidla pro rybaření zpřísnila! Některé pomůcky, které  čtvrt milionu registrovaných rybářů dosud běžně používalo, jsou od Nového roku zakázány. A to v zájmu citlivějšího zacházení s rybami. Podívejte se na nejzásadnější novinky letošního roku.

 • 1.Zákaz lovu na srkačku!

  Oblíbená pomůcka k lovu zejména kaprů už nesmí být použita, protože ryby neúměrně zraňuje. Zákaz se vztahuje na tzv. srkačku, tedy spirálovité drátěné krmítko, k němuž jsou napevno přidělány dva krátké návazce. Kvůli nim totiž ryba nasaje krmivo a okamžitě narazí i na háček a sama se zasekne.

 • 2.Nejmenší okoun: 15 cm!

  Ulovený okoun musí mít nejméně 15 centimetrů, čímž se konečně dočkal stanovení minimální lovné míry, stejně jako ji má určenu řada dalších ryb.

 • 3.Podběrák povinně

  Tato pomůcka byla dosud jen dobrovolná, nyní ji rybář při lovu musí mít. Odchyt ryb do podběráku je totiž šetrnější a etičtější, protože brání jejich poranění.

 • 4.Zákaz gafování

  Nově je zakázán vylovovací hák, tedy gaf, který ryby neúměrně zraňuje. Stejně tak nelze používat dvoj- a trojháčky před zahájením lovu dravců – tedy v období od 1. ledna do 15. června.

 • 5.Omezení muškaření

  Před zahájením lovu dravců bylo omezeno i muškaření. Nyní lze v tomto období použít pouze návazce v maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s muškami nejvýš o velikosti tři centimetry.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Josef124 ( 2. května 2019 06:34 )

Nejsem si tak úplně jistý, jestli tyto zákazy pomůžou, aby se někteří
rybáři k rybám chovali líp. Já se k rybám chovám nejlíp, jak dokážu
a je jedno, jaký pomůcky mám. Jde o povahu lidí a ne o to, co mají
v ruce. Letos jsem se ještě na ryby nedostal, ale brzo to musím napravit.
Přes zimu jsem ale nezahálel a četl jsem si články
z https://www.zachytame.cz/ , abych se dozvěděl něco novýho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa