Partner se roztahuje v posteli? Chytré lůžko od automobilky mu to nedovolí

Autor: ital - 
17. února 2019
15:35

Vadí vám, když se přes noc vaše druhá polovička roztahuje přes celou postel a nakonec vás z ní úplně vykope? Automobilka Ford nyní přišla s řešením, které by mohlo tento problém jednou pro vždy odstranit. A jak toho chce dosáhnout? Speciální postel, která každého z vás udrží na jeho polovině lůžka.

„Při společném spánku má mnoho párů daleko méně místa než malé dítě na svém jedno-lůžku,“ řekl spánkový expert a autor vynálezu Dr. Neil Stanley. „Lidé jsou ve spánku velice zranitelní. Jsme naprogramovaní tak, že když na nás něco nečekaně sáhne, vzbudíme se. A pokud se někdo v noci dostane na vaši půlku postele, tento mechanismus zareaguje a vy máte narušenou noc, obzvlášť když ten druhý chrápe. Viděl jsem již mnoho vztahů, co ztroskotaly na tomto problému.“

Jakým způsobem by se tomu dalo zabránit? Stejnou technologií, která udržuje auto za jízdy v jeho jízdním pruhu, přestože řidič usne, tzv. Lane-Keeping Assist. „Tento systém činí naše řízení snazším a komfortnějším. Napadlo nás, že když podobnou technologii aplikujeme do lůžek, začnou se o ní více zajímat i řidiči, kteří si jí třeba doposud nebyli vědomi,“ oznámil ředitel evropské marketingové komunikace společnosti Ford Anthony Ireson.

Systém pro tzv. Lane-Keeping Bed by měl využívat tlakových senzorů zabudovaných přímo uprostřed postele. Jakmile se jedna z osob přesune na druhou polovinu lůžka, zvýší se tam tlak, na což čidla zareagují a integrovaný posuvný pás přemístí lakomého spáče zpět na jeho půlku.

Společnost však oznámila, že se zatím jedná pouze o průzkumný projekt a technologie pro vyřešení každodenních problémů zůstává ve stadiu prototypu. Nezamýšlejí tudíž jít v současné době s novinkou na trh.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud