Zloděj vyraboval záchodky na Táborsku: Za korunový lup mu hrozí až dva roky basy!

Lupič vykradl tři kasičky. Přišel si na desítky korun, hrozí mu dva roky vězení (ilustrační foto)
Autor: chal - 
20. 5. 2019
13:01

Neznámý zloděj ve Veselí nad Lužnicí vykradl tři pokladničky na veřejných toaletách. Pachatel si přišel na pár desítek korun, krádeží však způsobil škodu v řádu tisíců korun. Hrozí mu proto odnětí svobody až na dva roky.

Těžko říct, jaký lup očekával zloděj, který minulé pondělí vyraboval kasičky na veřejných toaletách ve Veselí nad Lužnicí na jihu Čech. „Zloděj si přišel na několik málo desítek korun,“ informoval policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Aby se pachatel ke směšné částce dostal, musel se do pokladniček dobýt, čímž své jednání „povýšil“ z přestupku na trestný čin. „Pachatel svým jednáním způsobil škodu v řádu tisíců. Přesná škoda je předmětem dalšího policejního šetření,“ sdělil mluvčí.  

Jihočeští policisté mají s podobnými případy bohaté zkušenosti, řešili je už v Táboře nebo Sezimově Ústí. „Díky všímavosti občanů dotčených měst a dobré místní znalosti příslušných policistů se pachatele podařilo vypátrat, usvědčit a potrestat,“ vysvětlil Miroslav Doubek.

K velké záchodové krádeži ve Veselí nad Lužnicí došlo v pondělí 13. května pravděpodobně mezi sedmou ranní a pátou večer. Zloděj vykradl toalety u parkoviště za poštou.

„Vyzýváme tímto i občany ve Veselí nad Lužnicí, kteří by k objasnění tohoto skutku mohli poskytnout jakoukoliv důvodnou informaci, aby ji předali místním policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka či telefonní lince 974 238 760,“ poprosil mluvčí veřejnost o pomoc. V případě prokázání viny hrozí pachateli až dva roky vězení.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud