Čtveřice vnikla do domu v neděli v noci. „Svědek zavolal na tísňovou linku policie poté, co spatřil dvě ženy (19 a 28), jak prolézají oknem dovnitř domu. Okamžitě jsme vyjeli na místo,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Obě ženy se policistům podařilo na místě zadržet. Mezitím už ale utekli oba jejich komplicové. „Vyšlo najevo, že ukradli pistoli ČZ 92 Browning ráže 6,35,“ dodal Chaloupka k nenápadné zbrani, která ovšem dokáže zabít člověka na 15 metrů.

Po rozsáhlém policejním pátrání, policisté za dvacet hodin dopadli potenciálně nejnebezpečnějšího člena gangu. Mladistvého, který byl na útěku z výchovného ústavu. „Pistoli stačil už prodat. I tak se ale policistům ji podařilo vypátrat a zajistit ji,“ upřesnil Chaloupka.

Zatímco na obě ženy podali policisté podnět k vzetí do vazby, mladík byl předán zpět do výchovného zařízení. Po posledním ze čtveřice pachatelů policisté zatím stále ještě pátrají.

VIDEO: Střelná zbraň v rukou zločince, znamená vždy riziko pro okolí. Touto zbraní vyhrožoval spolužákovi kluk (13) z Brna, nutil ho, aby zmlátil kamaráda.

Video
délka: 00:45.97

Šílené! Školák (13) vytáhl pistolí. Vrstevníka nutil, ať zbije kamaráda