„Ožrala, feťák, kurevník.“ Havlovu chalupu na Hrádečku posprejoval vandal

Autor: tva - 
10. 10. 2019
15:00

Vulgární a urážlivé nápisy se objevily nejspíše v noci ze středy na čtvrtek na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku ve Vlčicích u Trutnova. Upozornil na to Deník. Starostka nedalekého městyse Mladé Buky Lucie Potůčková podala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Prozatím neznámý vandal nastříkal na vrata chalupy, kde poslední československý a první český prezident zemřel, velkými písmeny slova „ožrala, feťák, kurevník“.

Na základě oznámení vyjela hlídka Obvodního oddělení Trutnov prověřit informace o posprejování chalupy v lokalitě Hrádeček. Mělo se jednat o hanlivé nápisy nasprejované na dveřích. K události mělo dojít ze středy na čtvrtek,“ řekla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Vandal posprejoval Havlovu chalupu hanlivými výrazy.Vandal posprejoval Havlovu chalupu hanlivými výrazy. | Blesk:Policie ČR

V současné době hlídka událost dokumentuje, shromažďuje další stopy z místa a informace o možném pachateli. Způsobená škoda dosud nebyla vyčíslena,“ dodala.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa