Teror na Srí Lance vystrašil dovolenkáře: Kam v létě bezpečně vyrazit s rodinou?

1080p720p360p
25. 4. 2019
05:10

Teroristické útoky na Srí Lance vystrašily dovolenkáře. Čeští turisté o víkendu začali rušit dovolené, které tam měli strávit. A před létem se tak znovu otevřela otázka, kam vyrazit, aby vše bylo bezpečné a z dovolené se nestala spíš noční můra. S výběrem zájezdu poradil v pořadu Blesku Epicentrum Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.

Já osobně bych v době do prázdnin odjel na dovolenou s dětmi do Thajska, nebo do Dominikánské republiky, popřípadě bych si vybíral i nějaké bližší destinace. Odjel bych i do Spojených arabských emirátů nebo do Egypta, odpověděl v Epicentru Jan Papež na otázku, kde je podle něj v tuto chvíli bezpečno. 

Právě Egypt patřil ale v minulých letech k místům, kde si Češi vybírali zájezdy s velkou opatrností, nebo tam raději nejezdili vůbec. Podle Papeže jde ale o to, kam přesně v zemi zamíříte. „K Egyptu i Turecku se velmi obezřetně staví i cestovní kanceláře, jsou to velké země a musíte si vybírat lokality, do kterých můžete cestovat a do kterých ne,“ popsal s tím, že zvýšené nebezpečí stále panuje v Káhiře, povodí Nilu nebo na Sinaji.

Obecně platí, že nebezpečí hrozí v politicky nestabilních zemích. „V minulosti to byla například Keňa při volbách, býval to Egypt, Tunisko. Jsou to země, kde politika se dělá brutálnějším způsobem, než jsme zvyklí,“ vysvětloval Papež s tím, že v současnosti není bezpečno například ve Venezuele.

U Čechů ale stále vévodí dovolené v Chorvatsku, kam se i letos vydá nejpočetnější skupina turistů. V popularitě ale podle Papeže rostou i Spojené arabské emiráty nebo Bulharsko.

bjuno ( 25. dubna 2019 09:01 )

Je dost krásných míst i u nás, nebo na Slovensku...

Velikonoce1 ( 25. dubna 2019 08:27 )

Dnes už tak maximálně na balkoně je nejlíp. Sedět a koukat z okna na fetky, ožralce a pubertacky hnus z bezpečí bytu...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa