Zastánkyně kojení zpražila odpůrce: Můžou mít frustraci, že je také nekojili

1080p720p360p
19. 4. 2019
05:17

Česko pomyslně rozdělila na dva tábory velká „kojící“ kauza. Vše rozdmýchal incident v bance, kde měla ostraha vyzvat kojící matku, aby se zahalila, nebo odešla. A mnoho Čechů souhlasí. Proč jim to vadí? Podle Ivany Antalové z České ženské lobby, která byla hostem pořadu Blesku Epicentrum, může za jejich odporem stát i frustrace - třeba z toho, že sami kojeni nebyli. Není to podle ní ale jediný důvod.

„V učebnicích pro základní školy najdete spíš dudlík a láhev, než kojení. Prsa jsou mnohdy prezentována v rámci reklamy jako objekt, jsou sexualizována,“ rozebrala Ivana Antalová z České ženské lobby základní důvody, proč může být kojení na veřejnosti vnímáno jako nepatřičné.

Příčiny ale vidí Antalová i v samotném osudu některých odpůrců. Upozornila třeba na odpor žen, které samy kojit nemohly, a tak se mnohdy agresivně staví do opozice proti maminkám, které neváhají dítě nakrmit kdykoliv a kdekoliv.

„Je mi to líto. Myslím si, že je to projev nějaké frustrace,“ komentovala Ivana Antalová postoj Lucie, která na sociálních sítích psala, že sama kojí, ale na veřejnosti nikdy. „Možná sama Lucie nebyla kojená, i v tom může být nějaká frustrace, kterou dává tímto způsobem najevo,“ vysvětlila Antalová.

A jak se mohou stát Češi tolerantnějšími? Antalová apelovala především na ministerstva zdravotnictví a práce a sociálních věcí, právě ona by podle ní měla zajistit větší podporu kojení v porodnicích. Čím víc žen totiž bude kojit, tím běžnější to pak přijde okolí.

flora ( 19. dubna 2019 19:05 )

Opravdu kojící matka musí mít nutně metrák, bílé legíny, černou průhlednou šílenou blůzu a rudou, předpokládám že kojeneckou, podprsenku?
Opravdu to všechno nějak nesouvisí s touhou býti viděna

ctrlcopy ( 19. dubna 2019 13:38 )

Nevím o žádných "odpůrcích kojení", ani nevím jak by to mělo souviset, tady šlo o to, jestli ta rozdojená stračena musela vytahovat kozy zrovna v bance ...

Monikay ( 19. dubna 2019 13:22 )

to je slušná demagogie aneb překroutit se dá všechno

liskabystrouska ( 19. dubna 2019 12:24 )

Joker1987 a vůbec v kavarnach a restauracích nemaji co deti male delat ..nikdo není zvedavej na cizi ko.zy a jeceni deti mozna jednou tam budou chtit i rodit aby jsme jim videli všichni az do krku!

anonym01 ( 19. dubna 2019 12:19 )

LEVIČACI SE POHORSUJI, ALE TYHLE FEMINY A ANARCHISTY VEDE SAM PREDSEDA KSČM

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa