Nepochopitelné! Maminku vyhodili v Praze z banky, protože kojila svoji holčičku!

Ochranka banky z budovy vykázala kojící maminku (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: chal - 
10. dubna 2019
21:49

Šokem skončila návštěva banky pro maminku Luciu. Když čekala ve frontě na pokladnu, její roční dcerka si vyžádala kojení. To nejpřirozenější ale nebylo po chuti všem – Luciu po chvilce kojení přerušil strážný s tím, aby přestala „exhibovat“, nebo bude vyvedena. Na událost upozornila organizace Laktační liga na svém facebookovém profilu.

Lucia šla ve středu 20. března na pobočku banky Raiffeisen na Václavském náměstí v Praze vyzvednout peníze na pokladnu. Maminka s sebou měla kočárek, se kterým se bez větších problémů za pomoci ostatních lidí do banky dostala. „Problém nastal, když jsem se i s kočárkem zařadila do fronty na pokladnu. Dcera má rok, je živá, nejdřív tam trochu chodila kolem, pak chtěla mléko,“ podělila se Lucia o nepříjemný zážitek prostřednictvím Laktační ligy s tím, že dcerku kojí na požádání.

Když má dítě hlad, je pro matky tou nejpřirozenější věcí nakojit ho. „Ze strany jsem měla postavený kočár, hned vedle mě seděl starší pán – Ind, který byl lehce otočený zády ke mně, dcera mi při kojení seděla na klíně a hlavou v podstatě prs zakrývala,“ vysvětlila Lucia situaci. I když se maminka při kojení snažila brát na své okolí co největší ohled, ne každý měl pro základní potřebu její dcery pochopení.

Luciu zpozoroval muž z ochranky objektu a na dálku ji hlasitě nevybíravě upozornil, aby se „zahalila a přestala exhibovat“. Kojící maminka si vyslechla, že se nachází na veřejném prostoru, kde je odhalování zakázáno. Lucia podle neomaleného hlídače měla dceru odejít nakojit mimo prostor banky, jinak by ji nechal vyvést! Maminka byla z chování „šerifa“ v šoku a snažila se mu vysvětlit, že jí nic nevykukuje a tudíž nikoho nepohoršuje.

Ženy s dítětem se ve sporu zastal jeden ze zákazníků, ale ani to nepomohlo. „Nic naplat, všichni koukali, dcera mně začala řvát, tak jsem ji v mrákotách rychle sbalila i s kočárem a nakojila jsem ji na Jungmannově náměstí,“ popsala Lucia. Pak se do banky vrátila vyřídit, proč vlastně přišla. Šokující chování hlídače ale mělo pokračování.

„Při odchodu jsem procházela kolem toho ,ochrankáře‘ a klidně jsem mu řekla, že mi to mohl říct úplně jinak, poněvadž to bylo pro mě neskutečně ponižující, řvát takhle na mě před celou pobočkou,“ sdělila maminka. Jenže hulvát svědomí nezpytoval, naopak si ještě přisadil. Svůj postup označil jako adekvátní a několik mužů z fronty mu podle něj za zásah poděkovalo, jelikož je kojení pohoršovalo. Lucia si zpětně vyčítá, že na neomalené chování zaměstnance nezareagovala ostřeji.

„Přiznám se, že jsem byla tak zaskočena, rozum mi to nebral, že jsem nevěděla, co říct. Doteď si nadávám, že jsem měla alespoň nějak reagovat a odmítnout, poprat se za sebe,“ napsala s odstupem Lucia.

„Omluva by byla fajn, ale ten nepříjemný pocit z celé situace mi ještě teď běhá kůží. Tohle by se přece vůbec nemělo dít,“ uzavřela zaskočená maminka.

Příspěvek vyvolal na facebookovém účtu Laktační ligy obrovskou odezvu, zareagovala na něj i mluvčí společnosti Raiffeisenbank ČR Petra Kopecká. „Mrzí nás vzniklá situace. Na našich pobočkách se vždy snažíme vyjít klientům a klientkám vstříc ve všech ohledech. Pokud o podobné záležitosti od maminky víme a požádá nás o zajištění soukromí, není pro nás problém jí nabídnout adekvátní místo podle možnosti pobočky s ohledem na ostatní klienty,“ sdělila mluvčí.

Její reakce vyvolala vlnu rozvášněných odpovědí. „Co je toto za vyjádření? Omluva žádná?“ podivila se jedna z uživatelek. „Obávám se, že je vám to jedno a nemrzí vás nic. Jaké důsledky jste vyvodili vůči pracovníkovi ostrahy?“ podal podnětnou otázku Aleš K. „Už vím, jakou banku fakt nedoporučovat,“ nešetřila Raiffeisen Nikola H.

homolka30 ( 14. dubna 2019 18:34 )

Takže podle logiky laktační ligy až na někoho v bance přijde chc..í ,sra.í tak klidně může,chlapi si mohou ve frontě v bance otevřít lahváče,protože mají žízeň

Zee Zee ( 12. dubna 2019 13:59 )

Oxigene. P. Mocit v koutě? Fakt? Mmch proč chlapi ochcavaj každé strom? To je hnus. Kdyby tomu dítěti byly třeba 2 měsíce tak měla vytáhnou Sunar? Proč? Jak si pracovník ostrahy mohl dovolit Lucii ponižovat? To je neskutečný jak se lidi k sobě chovají... A že kojením pohorsovala ostatní? Myslíte, že ženám není trapné tahat prsa všude a ještě třeba na ulici protože mimino? Nevím jak to na tamní pobočce vypadá ale ten chlap se zachoval jak hulvat a to je bez komentáře...

vemenozmojistary ( 12. dubna 2019 02:00 )

bostonskyvitr Nepřekážej tu, ty zprcanino!

dajka123 ( 11. dubna 2019 14:12 )

U ročního dítěte to jistě nebylo tak akutní aby to nepočkalo nebo mu mohla dát čaj, jogurt, přesnídávku.... Prostě blběna.

dajka123 ( 11. dubna 2019 14:08 )

Chápu, než člověk vyběhá všechny sociální dávky uběhne i celé dopoledne a hlad je svi*ňa. 😁

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud