Letuška zachránila cizí hladové miminko: Nakojila ho! Je to hrdinka, píší ženy

10. 11. 2018
09:44

Když slyšela miminko v nouzi, neváhala ani chvíli a nabídla jeho mamince neobvyklou pomoc nad rámec svých pracovních povinností. Čtyřiadvacetiletá filipínská letuška Patrisha Organo sama nakojila cizí vyhladovělou holčičku, když její mamince během letu došla kojenecká výživa. Lidé ji za to označili za hrdinku.

Úterní let společnosti Philippine Airlines probíhal hladce až do chvíle, než se palubou začal rozléhat zoufalý dětský pláč. „Uslyšela jsem dětský pláč, který člověka donutí udělat cokoliv, aby pomohl,“ popsala letuška, která je sama maminka devítiměsíční dcerky.

Patrisha se okamžitě rozhodla jednat a zjistit, jestli je miminko v pořádku. „Přišla jsem k matce a zeptala se, jestli je vše v pořádku. Řekla jsem, že její děťátko má asi hlad. Maminka mi se slzami v očích řekla, že už nemá umělou výživu,“ doplnila letuška. To už scéna přilákala pozornost většiny cestujících, kteří podle Patrishy vyloženě zírali.

„Píchlo mě u srdce,“ vysvětlila Patrisha, která se jako matka dokázala vcítit do situace ženy, která nedokáže pomoct svému dítěti. Dotyčná žena měla štěstí, že narazila zrovna na Patrishu, protože ta se bez rozpaků rozhodla pomoct. „Došlo mi, že je jen jedna věc, kterou můžu udělat. Nabídnout své mléko. A tak jsem také udělala.“

Patrisha matku s plačící holčičkou odvedla na oddělené místo, kde bylo soukromí a batole svým prsem krmila, dokud neusnulo. „V očích maminky byla vidět úleva, srdečně mi děkovala,“ dodala hrdinka.

Patrisha svůj dojemný příspěvek uzavřela poděkováním bohu za dar mateřského mléka. Na příspěvek na sociální síti zareagovalo mnoho dalších uživatelů, na které vyprávění zapůsobilo. „Děkuji! Dnes jsem potřebovala něco krásného,“ napsala jedna z dojatých žen. „Tohle absolutně miluju. Vždycky jsem snila, že takhle jednou nějaké matce v nouzi pomůžu. Jste hrdinka,“ sdělila další.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

fujtajxl ( 10. listopadu 2018 17:37 )

Pracujici zeny pumpuji mleko. Tak vis prd. V dnesni dobe vypumpujes, uskladnis v lednici a pouzijes pozdeji.

jardahl87 ( 10. listopadu 2018 15:08 )

Debilní zdenekk pod mnoha nickama se zase předvádí že ??? On má místo mozku v hlavě nočník plný takovýchto blábolů a nápadů !!

animka ( 10. listopadu 2018 14:30 )

Chodila do práce, tzn,že byla několik dní mimo domov, tzn svoje dítě nekojila. Kde by vzala mléko pro cizí? Když někdo nekojí, mléko nemá. pro své ani pro cizí. Kecy v kleci a z toho udělají článek??

Marriana ( 10. listopadu 2018 12:30 )

Tvojí mámě měli cecky uříznout hned po tvém narození, abys chcípnul hlady.

majojo ( 10. listopadu 2018 11:37 )

Jak snadno se v dnešní době hází slovem hrdina! Většina lidí, kteří to dělají, patrně nestála tváří v tvář opravdovému hrdinství. To, co ta letuška udělala, je sice nadstandardní empatické a citlivé, ale upřímně, hrdinství to není.

Zobrazit celou diskusi
Další videa