„Průvan“ v ČSA. Aerolinky hromadně propouštějí, zbaví se hlavně letušek

Aktualizováno -
28. března 2019
19:50
Autor: kal, ČTK - 
28. března 2019
17:50

ČSA oznámily hromadné propouštění, jak uvedla ve čtvrtek Česká televize. Výpověď dostanou především palubní průvodčí, tedy letušky a stevardi. Firma už svůj záměr oznámila na úřad práce. Podle webu Zdopravy.cz propustí ČSA 40 až 60 zaměstnanců a souvisí to se zmenšením flotily firmy. ČSA měly podle poslední výroční zprávy ke konci roku 2017 zaměstnanců 719, z toho 273 letušek a stevardů.

„Podle našich předběžných odhadů se propouštění v následujících měsících může dotknout 40-60 zaměstnanců. Jde především o profese palubní průvodčí, kteří nevyužili naší nabídky na práci v rámci koncernu Smartwings Group,“ řekla mluvčí Smartwings Group Vlaďka Dufková. Výpovědi chce firma předat do konce měsíce, zmínil web Zdopravy.cz.

ČSA oznámily hromadné propouštění 26. března Úřadu práce ČR. Několik zaměstnanců opustilo aerolinky už na začátku roku, ale podle firmy neměl tento odchod charakter hromadného propouštění.

„Patříme mezi pět nejstarších leteckých společností na světě,“ uvádějí aerolinky na svém webu a cestující lákají slovy: „Pro vaše pohodlí na cestách máme k dispozici moderní letadlovou flotilu, zkušené piloty a ochotný palubní i pozemní personál.“ Právě palubní personál bude mít řady o něco řidší.

ČSA rušily lety z Prahy do Ostravy i Bratislavy

V lednu zrušily ČSA pravidelné linky z Prahy do Ostravy a Bratislavy a také slovenskou vnitrostátní linku mezi Bratislavou a Košicemi. Důvodem byl podle firmy nedostatek vhodných letadel pro tyto lety. V lednu také skončil pravidelný provoz mezi Prahou a Jekatěrinburgem, protože byl podle ČSA ztrátový.

ČSA mají 17 letadel, největší jsou dva Airbusy A330. V akciové společnosti drží většinu Smartwings (97,735 %), zbytek má pak Česká pojišťovna.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cikrt ( 29. března 2019 11:16 )

ČSA zkrachovalo už v roce 2009 ty debile, kdy bylo na prodej za jednu korunu.

cikrt ( 29. března 2019 11:07 )

Ty snad jezdí jenom vlakem a maximálně na Slovensko, tam ti budou rozumět.

panda82 ( 29. března 2019 00:17 )

Drží 97% a ČSA jen 3%, takže propouští Smartwings české letušky a šoupne si tam svoje, tak jako všechny podniky v cizích rukou, kdo to prodal a zisky si pakují cizinci, náš erár dutý a daně, sliby mnistrů výdaje nepokryjí tak se zražují

Halynnqa ( 28. března 2019 22:05 )

Tak to urcite 😂🤣😂🤣

Halynnqa ( 28. března 2019 22:03 )

Přesně tak, akorát s lidma zametli... Nepomohlo vyhrozovani, tak propouští...Vedou cele ČSA ke krachu,bez ohledu. Konečně si toho všímají média...ale měli by si promluvit se zaměstnanci, to by byla kauza!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud