Tyhle parlamentní „kojičky“ se toho nebojí: Političky odhalily ňadra i při projevu

 • Autor: bud - 
  13. 4. 2019
  05:15

  Českem momentálně víří diskuse o tom, zda je vhodné, aby matky kojily své děti na veřejnosti. Emoce vyvolala událost, ke které mělo nedávno dojít na jedné z poboček Raiffeisenbank, kde chtěl personál vyvést kojící ženu. V některých zemích má tato debata i jinou úroveň – političky kojí v parlamentním jednacím sále a dokonce i při projevu.

 • 1.Larissa Watersová

  Australská senátorka Larissa Watersová je pravděpodobně nejvýraznější političkou, která kojila své dítě při parlamentním jednání. V červnu 2017 o tom psala média z celého světa. A nezůstala jen při tom – později kojila přímo při svém projevu k problematice těžby uhlí.

  Larissa WatersováLarissa Watersová | Profimedia

 • 2.Willow-Jean Primeová

  Willow-Jean Primeová, poslankyně z Nového Zélandu, kojila své dítě při jednání parlamentu v listopadu 2017. Tento parlament má také pro političky-matky zřízenou speciální kojící místnost, a to už od 80. let.

 • 3.Unnur Bra Konradsdottirová

  Dnes již bývalá islandská poslankyně Unnur Bra Konradsdottirová v říjnu 2016 kojila z prsu v průběhu svého projevu o migraci šestitýdenní dceru. „Byla opravdu hladová, nemohla jsem čekat,“ řekla k tomu poslankyně.

 • 4.Victoria Donda Pérezová

  Také argentinská zákonodárkyně Victoria Donda Perezová kojila svou osmiměsíční dceru při schůzi národního kongresu. Ve svém projevu zdůraznila, že blízkost matky a dítěte je důležitá. Ona sama totiž byla od své vlastní matky po 15 dnech, protože se narodila v pracovním táboře.

  Victoria DondaVictoria Donda | Profimedia

 • 5.Carolina Bescansa

  Mezi další političky, které se „nebály“ přiložit dítě k ňadru při jednání zákonodárců, patří také Carolina Bescansa ze Španělska. Vyvolala tím kritické ohlasy, odmítli to například tehdejší ministr vnitra Jorge Fernandez Diaz nebo socialistický poslanec Carme Chacon, kteří hovořili o „zbytečnosti“ a „nešťastném rozhodnutí“.

  Carolina BescansaCarolina Bescansa | Profimedia

 • 6.Licia Ronzulli

  Italská poslankyně Evropského parlamentu brala svou dceru na jednání do hlavního sálu pravidelně už od šesti týdnů po narození. Na klíně ji opakovaně měla i při hlasování.

  Licia RonzulliLicia Ronzulli | Profimedia

 • 7.Zákaz kojení

  Některé parlamenty nejsou kojení vůbec nakloněny. Ke konzervativním patří třeba Velká Británie, kde se sice o tématu diskutuje, ale povoleno to není. V roce 2000 poslankyně Julia Drown dokonce formálně požádala, aby své dítě mohla kojit při jednání, ale bylo jí to zamítnuto.

  Kojit vlastní dítě pří jednání parlamentu je zcela nepředstavitelné v řadě zemí – třeba v Íránu nebo Saudské Arábii.

  Jednání britské Dolní sněmovny (ilustrační foto)Jednání britské Dolní sněmovny (ilustrační foto) | Reuters

   

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

strejda777 ( 13. dubna 2019 19:01 )

Rozbalí to tam a bude doufat, že se na to zapomene......

Karel ehak ( 13. dubna 2019 18:41 )

Jermanová taky bude kojit při jednání, aby si ohlídala svoje průšvihy?

flora ( 13. dubna 2019 16:44 )

dajka, nic si z toho nedělej. Ono se to ani nedá číst.A chyb je tam jak maku. Ty ženy by také měly mít svoji ignoraci banky a tvrdým a mají ji s měkkým

flora ( 13. dubna 2019 16:36 )

Taky jsem zvažovala Raifku. Ale nepůjdu tam, jejich přizdis... přístup se mě nelíbí. Nechci být druhořadý klient až za kojící matkou . Obejdu ty tebou doporučované, schválně co nabízejí.

strejda777 ( 13. dubna 2019 15:46 )

Rády přivádějí okolí do rozpaků, takže je jasné, že si uvědomují, že to co dělají není normální a běžné. Blbky.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa