Padesát žen napsalo Tamaře Klusové, zda by se nemohla vyjádřit ke kauze – kojení v bance. A tak to udělala.

Žena by měla mít možnost nakojit své dítě, v jakýkoliv moment je potřeba. Pokud se to někde někomu nelíbí, a je majitelem prostoru, v němž žena v ten moment kojí, měl by v úctě a pokoře ženě nabídnout bezpečné a čisté místo, kde svému dítěti dá najíst (a ne veřejné záchodky). Ten, kdo v kojení spatřuje exhibicionismus nebo to v něm vyvolává sexuální pocity, nebo dokonce pociťuje pocity zhnusení až nechutenství, je pro mě člověk, kterého je mi moc líto a přeju mu celým srdcem, aby mu byla nabídnuta pomocná ruka v odblokování jeho traumat, která si v sobě nese...

Kojení je nejdokonalejší jídlo pro všechny děti na téhle planetě. Kojení je dar,“ napsala Klusová otevřeně na sociální síti.

A v tu ránu se do ní ostatní ženy i matky pustily.

„Mám stejně pocit, že kojí ženy na veřejnosti jen ty, co se chtějí zviditelnit. Myslím si, že vždy se najde koutek, kde se dá schovat, otočit se. Já kojila obě své děti dlouho, ale nikdy jsem o tom neměla potřebu mluvit, fotit se u toho a natož někde kojit veřejně.  Je to jen nějaký způsob módy. Nechápu,“ postěžovala si jedna žena.

„Matky, co vytáhnou prso uprostřed narvaného obchoďáku nebo banky, absolutně nepochopím! V tom blázinci se přece to dítě nemůže v klidu najíst, všude kolem spousta bacilů,“ psala další matka s tím, že své děti vždy kojila v klidu a soukromí domova a ani jednou na veřejnosti.

„Já sice zatím děti nemám, kojení neodsuzuju, ale přijde mi zvláštní, když paní v přecpané tramvaji vytáhne prsa, nechá je vystavená a čeká, až se dítě (určitě starší 2 let) přisaje,“ podivila se další žena nad chováním některých žen.

Pod příspěvkem Tamary se rázem strhla diskuze. Psaly jí ženy, které kojení na veřejnosti odsuzují, ale i ženy, které s tím problém nemají a naopak to podporují. Toto téma se každopádně řeší nyní celosvětově a zřejmě se bude žhavě probírat ještě hodně dlouho.

Fotogalerie
24 fotografií