Supermarket Albert dostal od inspekce pokutu 120 tisíc. Měl problém s chlaďáky

Obchodní řetězec Albert dostal od ČIŽP pokutu 120.000 korun.
Autor: ČTK, nkov - 
21. února 2019
10:22

Obchodní řetězec Albert dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) za dva přestupky pokutu 120 000 korun. Nedostatky souvisely s pochybením firmy při únicích chladiva v obchodech v Praze a Lanškrouně. Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě. 

Řetězec se proti rozhodnutí odvolal a odvolací orgán následně rozhodnutí ČIŽP potvrdil.

„V provozovně Albert v Praze 4 jsme zjistili, že přes evidované úniky chladiva v období od 26. srpna 2014 do 10. května 2016 nezajistil provozovatel bez zbytečného prodlení opravu chladicího zařízení. V provozovně Albert v Lanškrouně zase nebyly řádně zajištěny kontroly čidla zaznamenávajícího možné úniky chladiva,“ uvedl ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP Praha Václav Beroušek.

Podle vyjádření řetězce Albert jde o záležitost staršího data a od té doby ve svých prodejnách kompletně mění chladící a mrazící zařízení. „Nové technologie jsou ekologicky šetrné z pohledu systému chlazení, ale také snižují o více než 30 procent elektrickou spotřebu. Díky těmto krokům považujeme tuto záležitost za uzavřenou," dodala mluvčí Barbora Vanko.

Video  Lupič přepadl se zbraní prodejnu v Praze 10.  - Policie České republiky

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud