Křetínský koupil polovinu vydavatele deníku Le Monde. Francouzi jsou ve střehu

Autor: ČTK, Mii - 
25. 10. 2018
16:00

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, spolumajitel francouzského deníku Le Monde, prodal firmě Czech Media Invest (CMI) českého miliardáře Daniela Křetínského 49procentní podíl v holdingu Le Nouveau Monde. Jeho prostřednictvím tradiční francouzský list spoluvlastní. Uvedla to ve čtvrtek agentura AFP s odkazem na vedení listu.

Pigasse podle informací deníku na čtvrtečním tříhodinovém setkání se zástupci zaměstnanců a vedení listu řekl, že prodej se uskutečnil „před několika dny“.

Křetínského CMI letos už koupila francouzský týdeník Marianne a dokončuje převzetí podílu v mediální skupině Lagardère Group, která vydává mimo jiné časopis Elle.

Pigasse minulý týden oznámil, že s Křetínským jedná o prodeji 40 až 49 procent svých akcií v Le Nouveau Monde. Deník Libération přinesl v pondělí zprávu, že s českým miliardářem v létě vyjednával o prodeji celého svého podílu, bankéř to ale popřel. Le Nouveau Monde vlastní 75 procent akcií vydavatelství deníku.

Vedení deníku: Změny budou jen po dohodě s redaktory

Zpráva o možných majetkových změnách v tradičním francouzském deníku vzbudila obavy o jeho nezávislost a budoucnost. Vedení listu oznámilo, že jakékoli změny budou provedeny pouze po dohodě s redaktory, dalšími zaměstnanci a ostatními akcionáři. Každá ze stran bude mít právo veta.

Pigasse na setkání zdůraznil, že Křetínský bude pouze menšinovým akcionářem a nebude mít nad deníkem kontrolu.

Daniel Křetínský je také spolumajitelem mediálního domu Czech News Center, který vydává deník Blesk a online deník Blesk.cz.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

majojo ( 25. října 2018 19:07 )

Kdyby se tohle dozvěděl Napoleon, tak se a)rozpláče, b) pose.re, c) zastřelí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa