Cestovky rekordně brzy prodávají zájezdy na příští léto. Lákají na velké slevy

Autor: ČTK, nkov - 
19. září 2018
13:00

Předprodej zájezdů na léto 2019 začal letos rekordně brzy. First minute pobyty na příští sezonu začaly cestovní kanceláře nabízet už v polovině srpna, vyplývá z aktuálních údajů portálu Dovolená.cz. Klienty se prodejci zájezdů snaží nalákat na až 30procentní slevy a nízké zálohy. Hlavní vlna first minute prodejů na další sezonu startuje však každoročně až v průběhu října a končí v březnu. Hotely u Středozemního moře na příští rok opět zdražují, vyplývá z vyjádření CK.

„Cestovní kancelář, která nabídne klientovi pobyt jako první, má výhodu, že nabízí nejvíc poptávané či nejlépe hodnocené hotely, navíc za výhodných podmínek. A právě proto koupi dovolené v režimu first minute volí stále více lidí,“ uvedla ředitelka portálu Dovolená.cz Eva Sedlmajerová. Podle ní začátek září přinesl 30procentní nárůst prodejů oproti stejnému období loni.

Předprodej zájezdů na příští léto již zahájil Čedok. Rozšířil nabídku na Kanárských ostrovech, Madeiře a Mallorce. „V Itálii zcela nově zařazujeme zájezdy na jihozápad Sicílie s odletem do Palerma, v Řecku podstatně rozšiřujeme nabídku na všech ostrovech, které máme v prodeji,“ uvedl ředitel Čedoku Jan Koláčný. V Turecku CK nově zařadila zájezdy na tureckou Egejskou riviéru a v Egyptě oblasti Taby v Akabském zálivu.

Také u CK Fischer již předprodej dovolených na příští léto běží řadu týdnů. „Každý den zařazujeme na našem webu do nabídku další hotely a ty nejžádanější se již plní klienty. Novinky se týkají třeba mimořádně populárního Turecka, kde nově vedle Turecké riviéry nabídneme i letoviska na Egejské riviéře v okolí měst Marmaris a Kusadasi,“ řekl mluvčí CK Jan Bezděk.

„Po letošní mimořádně úspěšné sezoně je tu od hoteliérů pochopitelně tlak na zvyšování cen, stejně tak roste cena ropy a tím i letecké přepravy. Přesto bude záležet hlavně na konkrétní destinaci, hotelu, stejně jako zájmu klientů. Nelze tedy říci, že by ceny zájezdů stoupaly plošně,“ dodal Bezděk.

Oblíbené jsou i poznávací zájezdy

CK Blue Style zahájí předprodej v dalších dnech. Nově přidala do nabídky bulharské letovisko Varna. „Ceny budou víceméně podobné jako pro letošní rok,“ dodal Václav Nekvapil z Blue Style.

Nejvíce pobytů za first minute akční ceny lidé nakoupí v prosinci, lednu a únoru. Pro letní sezonu 2018 to bylo zhruba 30 procent všech prodaných zájezdů. „Rok od roku je vidět, že tento trend roste. Letos předpokládáme, že o nákup dovolené v předstihu bude opět vyšší zájem než před rokem,“ doplnila šéfka portálu Dovolená.cz.

Čedok také registruje zvýšený zájem o poznávací zájezdy, a to v Evropě především do Francie. Mimo Evropu roste především zájem o poznávání Číny a Latinské Ameriky.

Video Krachu cestovky se neobávejte. Spíše si dejte pozor na podvodníky. - Blesk TV

arne1 ( 21. září 2018 12:38 )

 To je zase humbuk, pár bezvýznamných cestovek si hraje na lídry trhu. Zajímavější by by zpráva zda takovou akci spouštějí i solidní německé cestovky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud