Radek má narozeniny až za tři roky: Vzít si je nedal a stejně slaví

Autor: sč - 
28. 2. 2017
17:16

Nemá narozeniny, a přesto oslavil 45 let. Ve skutečnosti je ale Radku Bruštíkovi ze Strání na Uherskohradišťsku jen 11. Narodil se totiž 29. února.

„Matky měly tehdy možnost si datum narození dětí posunout na 28. únor nebo 1. březen. Moje mamka to neudělala,“ přiblížil podnikatel, který patří k nadšeným folkloristům a je cimbalistou ve straňanské muzice Strýci.

„Slavím každý rok. V únoru se narodil i můj syn (19) a dcera (7), a to zpravidla připadá fašankové období a fašank (masopust, pozn. red.) je u nás velký svátek,“ řekl a včera chodil v kroji po obchůzce a všichni večer pochovali basu. „Pro mě je to krásná oslava narozenin i fašanku, který ke Strání patří,“ dodal.

Kroj si oblékal od malička. „V 1. třídě jsem prožíval první pubertu. Odmítal jsem domácí práce. Chtěl jsem hrát na cimbál. Na stole jsem si udělal linky a bušil do nich paličkami. Pak mi cimbál rodiče sehnali od mého učitele,“ svěřil se.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa