Středa 29. května 2024
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno 21°C

Mobil v tělesných útrobách a přezuté boty: Kradou Češi v Amazonu?

Autor: ula - 
19. prosince 2016
19:59

I přes důsledná bezpečnostní opatření je internetový obchod Amazon okrádán v Česku zaměstnanci, kteří pracují ve skladu v Dobrovízi, tvrdí  Lidovky.cz. Podle webu někteří pracovníci neváhají pronést zboží v tělesných útrobách. Samotný Amazon odmítl tato zjištění komentovat.

Podle reportéra portálu Lidovky.cz panují v jednom z největších skladů v Dobrovízi u Prahy velmi přísné bezpečnostní podmínky. Areál střeží kamery, při odchodu musí zaměstnanci projít kontrolou a na pracoviště si smí nosit vodu jen v průhledné lahvi. Přísné podmínky však zaměstnancům kompenzuje např. občerstvení zdarma a různé finanční prémie, pokud plní docházku. Nikdo však nesmí s lahvemi od pití ven, mohl by do nich totiž ukrýt zboží, stejně tak noví zaměstnanci nesmí bez identifikace ani na toaletu.

Krádež mobilu a výměna bot?

Přesto se údajně zaměstnanci pokouší bezpečnostní opatření obejít. Web uvádí, že se jeden ze zaměstnanců pokusil ukrást mobilní telefon. Někteří zase neváhají skrýt svůj lup v tělesných útrobách nebo vyměnit svoje staré boty za ty, které by měly odejít k zákazníkovi, uvádí reportér poznatky ze své tajné stáže uvnitř firmy.

Škoda za tři miliony

Sklad se také potýkal s požáry. V říjnu měl jeden zaměstnanec zapálit balík úmyslně. Kvůli požáru, který způsobil škodu za tři miliony korun muselo být z budovy evakováno všech dva tisíce zaměstnanců. Spekulovalo se o tom, že požár má zakrýt krádež – právě při evakuaci by totiž bylo možné vynést ze skladu zboží.

Amazon: S pracovníky jsme spokojeni

„S pracovníky v našem distribučním centru v Dobrovízi jsme velmi spokojeni. Naprostá většina z nich má vysokou pracovní morálku a jsou plně soustředěni na náš hlavní cíl, kterým je nabídnout našim zákazníkům tu nejlepší nákupní zkušenost,“ řekl Blesk.cz mluvčí Karel Taschner. Podle něj bezpečnostní opatření v distribučním centru plně odpovídají zvyklostem a standardům v obdobných velkých logistických centrech, kde se nachází zboží s vyšší hodnotou. Případné bezpečnostní incidenty ale mluvčí odmítl komentovat.

Nahlédněte do Amazonu:

Luli ( 4. ledna 2017 21:47 )

No vážně nechápu čemu se všichni diví pravidla jsou ale ne zas takový že byse nedali v klidu dodržovat a pití se brát ven může jsou k tomu jejich flašky kde může být voda a ze se nemůže chodit na wc taky blbost vše se hrozně zvelicuje .

Jakubazn ( 2. ledna 2017 15:39 )

 Spíše by mě zajímalo jak, můžete u nás fotit? Nápis jak býk, zákaz fotografování

buban ( 19. prosince 2016 20:48 )

Amazon v Dobrovízi sváží zaměstnance i ze vzdálenějších lokalit - např. z Mostecka. Tedy ne že by tam zrovna tito pracovali dlouhodobě, ovšem jistá stopa tam po nich zůstává...

ivoadller ( 19. prosince 2016 20:26 )

Když je jim 27 let ukazováno, že krást je normální, tak se není čemu divit.

Zobrazit celou diskusi