Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Autoklub ČR má nového prezidenta. Ječmínka střídá Šťovíček, co pomáhal Sáblíkové

Autor: jer, ČTK - 
19. listopadu 2016
17:10

Sportovní svaz Autoklub České republiky má nového šéfa. Prezidentem byl v sobotu v Praze zvolen Jan Šťovíček, dosavadní první viceprezident motoristického spolku. A také muž, který se snažil dostat rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou do cyklistické časovky na letní olympiádě v Riu de Janiero. Nakonec neúspěšně.

Jan Šťovíček byl jediným kandidátem na prezidenta Autoklubu. Ve funkci vystřídá Romana Ječmínka, který vedl organizaci od jejího založení v roce 1990. Původně se chystal kandidovat i šestasedmdesátiletý Ječmínek, ale nakonec si to rozmyslel. Volební valná hromada tak byla poklidná a Ječmínek na ní byl zvolen čestným prezidentem.

„Myslím si, že je to dobře pro Autoklub. Kdyby byli dva kandidáti, tak by to Autoklub určitým způsobem rozdělovalo. Pan Ječmínek udělal rozumné a racionální rozhodnutí, které zklidnilo situaci,“ řekl čtyřiačtyřicetiletý Šťovíček ČTK před volbou. V ní získal 266 z 281 platných hlasů. Novým prvním viceprezidentem se stal Stanislav Minářík.

Nový šéf Autoklubu si před sebe stanovil tři základní cíle – zajistit financování AČR i ze soukromých zdrojů, zlepšit práci s mládeží a výrazně více se věnovat i takzvanému obecnému motorismu. „Chci, aby Autoklub nebyl závislý na státních dotacích a vlastní drobné činnosti. Jsme jediný sportovní svaz, který podobné partnery nemá,“ řekl Šťovíček k hlavnímu úkolu.

Marketingově spolupracovat by chtěl zejména s automobilkami a firmami, které jsou s motorismem propojeny. „To je můj první cíl, abychom nebyli odkázáni jen na státní finance,“ uvedl.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa