4. srpen 2020
Svátek slaví Dominik, zítra Kristián

Forman, Tříska i vdova po Matuškovi volili prezidenta USA. Komu dali hlas?

/
 • V USA o post prezidenta soupeří Donald Trump a Hillary Clintonová. Koho volily české celebrity s americkým občanstvím?
  8. listopadu 2016 ● 20:23

  V Americe teď snad každý žije prezidentskými volbami. Dokonce i české celebrity, které buď v USA žijí, nebo které mají z minulosti americké občanství a bydlí mimo Spojené státy! Kterému kandidátovi hodily svůj hlas?

 • 1.

  Olga Blechová Matušková (68), vdova po Waldemaru Matuškovi (†76)

  Místo pobytu: Florida

  „Posledním bodem záchrany před totální válkou je volba Donalda Trumpa. Jakákoliv ostatní volba je přímá cesta k ničivé světové válce. A to mnoho z nás nechce. Proto jsem volila pana Trumpa... A stejně by podle mne volil i Walda, kdyby byl naživu,“ nechala se slyšet Olga.

  Olga s Waldemarem

 • 2.

  Miloš Forman (84), oscarový režisér

  Místo pobytu: Connecticut

  „Ještě jsme nevolili. Právě se k volbám chystáme,“ svěřil se Forman pro deník Aha!, ale prozradil i své preference. „S manželkou jednoznačně budeme volit Hillary. Trump je pro nás naprosto nepřijatelný! Několik vykřičníků!!!“

  Miloš Forman

 • 3.

  Jan Tříska (80), herec

  Místo pobytu: Los Angeles

  „Už jsem odvolil. Samozřejmě že Clintonku. Je to pro nás tady všechny jediná možnost! Teď jedu k zubaři a potom budu dlouhých dvanáct hodin nedočkavě čekat na výsledky,“ přiznal představitel Igora Hnízda z filmu Obecná škola.

  Jan Tříska

 • 4.

  Robert Vano (68), světoznámý fotograf

  Místo pobytu: Praha – občanství získal v emigraci

  „Volby bedlivě sleduji, mým favoritem je Hillary Clintonová.“

  Fotograf Robert Vano

 • 5.

  Diana Kobzanová (34), modelka

  Místo pobytu: Calgary, Kanada – americké občanství má díky otci

  Mou volbou je Trump! Clintonová není moje favoritka od začátku kampaně. Sleduju poslední dva měsíce každý den a po Trumpovi úplně jednoznačně jdou média. Pro spoustu lidí je hulvát, ale v hodně věcech má pravdu,“ míní Kobzanová.

  Diana Kobzanová

 • 6.

  Jiří Lamberk (68), lékař

  Místo pobytu: Miami

  S bratrem odešel do USA v roce 1976. Pracuje jako anesteziolog na klinice v Miami, kde například odrodil dceru hudebního bosse Františka Janečka (72) Emilku (8). „Donalda Trumpa mám tu čest znát osobně, několikrát jsme se setkali. Věřím mu. Neumím si představit na postu prezidenta Spojených států nikoho lepšího,“ řekl přesvědčeně lékař, který čas od času v Česku vydává knížky o životě na Floridě.

  Jiří Lamberk s Ladislavem Štaidlem

  Fotogalerie
  50 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 12

al.bunda: Bartoška prý vyzve američany k týdnům občanského neklidu

(09. 11. 2016 15:54)

krupan10: máte naprostou pravdu

(09. 11. 2016 08:48)

snehulak: I ti naši Umělci v Americe jsou stejní, jako u nás. Někteří z nich možná založí Americkou kavárnu a Trumpovi budou spílat ještě mnoho let. A hlavně křičet, že není jejich prezidentem. Mimochodem, už jsem se několikrát zmínil, že i v Americe jsou agentury, které vyrábějí stejné předvolební průzkumy, jako u nás.

(09. 11. 2016 08:29)

zada: 17.11. 2016 ignoruji všechny kanály ČT, nebudu je vůbec pouštět (informace si seženu jinde) - to je moje revolta proti prolhaným médiím a nikam "slavit" nepůjdu protože stojím za naším prezidentem!

(09. 11. 2016 08:15)

starypes: Chuj s nimi!

(09. 11. 2016 05:58)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy